Muusikauudised

Trio Estonia Kanadas

Trio Estonia koosseisus Arvo Leibur (viiul), Aare Tammesalu (tšello) ja Norman-Illis Reintamm (klaver) oli eelmisel nädalal kontserttuuril Kanadas, Ontario suuremates linnades. Koostöös kahe Kanada lauljaga (tenor Mark Atherton ja sopran Marion Samuel-Stevens) anti viis kontserti: 23. oktoobril Toronto Ehatare puhkekodus, 25. oktoobril Toronto Deer Parki Kristuse kirikus (Christ's Church Deer Park), 26. oktoobril Guelphis noorte muusikakeskuses, 27. oktoobril Torontos Püha Timoteuse Anglikaani kirikus ja 28. oktoobril Hamiltoni presbüteri kirikus (Central Presbyterian Church Hamilton).


 Arvo Leibur

Arvo Leibur on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister, Aare Tammesalu on tuntud tšellosolist, kammermuusik ja kontserdikorraldaja, Norman-Illis Reintamm, endine Rahvusooper Estonia dirigent, on Torontos Cathedral Bluffsi Sümfooniaorkestri kunstiline juht ja dirigent.

Kavas olid Eesti ja Eesti-Kanada heliloojate teosed, sealhulgas Arvo Pärdi „Fratres“, Maimu Miido „Öö rannal“, Kaljo Raidi „Largo“ ja „Ronk on laululind“, Roman Toi „Palve“, aga ka Beethoveni Klaveritrio Op. 70 nr. 1 („Kummitustrio“) ja Piazzolla „Aastaajad“. Publiku vastuvõtt oli suurepärane, Toronto kontserdil aplodeeriti püsti seistes.

Kontserttuuriga kaasnesid ka keelpilli-õpitoad Toronto kooliõpilastele Sir John A. MacDonaldi Keskkoolis.

Kontsertreisi nähakse edaspidiste Eesti ja Kanada muusikute vaheliste hariduslike ja kunstiliste ettevõtmiste katalüsaatorina. Kontserdid toimusid Eesti-Kanada projekti raames, mida toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Eesti Sihtkapital Kanadas.

Tagasi