Muusikauudised

Mart Saar 130 - soololaulud mõisades

18. septembril annavad Iris Oja (metsosopran) ja Kadri-Ann Sumera (klaver) kokku kolm kontserti „Mart Saar – 130. Ta tuli ja vaatas mul silmi“. Mart Saare 130. sünniaastapäeva auks kõlavad helilooja laululoomingu kõrval ka Ester Mägi armastuslaulud ning Raimo Kangro „Laulud armastusest ja surmast“. Kontserdid toimuvad 18. septembril kell 9.50 Viljandi Paalalinna Koolis, kell 12 Olustvere mõisas ja kell 14.30 Vana-Võidu mõisas.


  Iris Oja

Kadri-Ann Sumera

Metsosopran Iris Oja (1977) on üks hinnatumaid noori lauljaid, kes on pälvinud tunnustust nii vokaal-sümfooniliste suurvormide esitajana kui ka kammerlauljana. Oma laias repertuaarivalikus on Oja keskendunud eelkõige eesti kaasaegse muusika interpreteerimisele ning propageerimisele. Oja on pälvinud esikoha Mart Saare soololaulude konkursil Tallinnas (2002).

Kadri-Ann Sumera (1977) on üks väljapaistvamaid Eesti noori pianiste, kelle repertuaar hõlmab laia valikut barokist tänapäevani ning kes on silma paistnud kaasaegse muusika nõutud esitajana. Sumera on saavutanud tunnustust mitmetel konkurssidel nii kodu- kui ka välismaal. Kadri-Ann Sumera töötab kontsertmeistrina Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning on teinud aastaid kaastööd Klassikaraadiole. Sumera on ka üks Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade eestvedajatest.

Käesoleval sügisel salvestatakse koos Eesti Rahvusringhäälingule valik Mart Saare laule.

Vaata veel: Muusikasõprade Selts

Tagasi