Muusikauudised

Maarjalaulude festival

8.–19. septembrini toimuv Maarjalaulude festival pakub 10 kontserdil Tallinna, Tartu, Narva ja Rõuge kirikutes Neitsi Maarja auks kirjutatud muusikat, erinevates keeltes ja koosseisudes. Festival on oikumeeniline ja ühendab erinevaid konfessioone.

Avakontserdil 8. septembril kell 19 Tartu Maarja kirikus esinevad Tartu Noortekoor, Tartu Maarja koguduse koor Soli Deo Gloria, Anna Humal (orel) ja Laili Jõgiaas (sopran), organistid Anneli Klaus ja Helika Gustavson-Rätsep. Sissepääs on tasuta. Vokaalansambel Cantatores Narvensis esitleb oma CD-d “Magnificat“ kolme kontserdiga Tallinnas (8.09), Narvas (9.09) ja Tartus (10.09), orelil Tuuliki Jürjo, kaastegev Leena Laasi keelpillikvartett. Pergolesi ja Vivaldi “Stabat mater”-eid saab kuulda Ivo Posti (kontratenor), Laili Jõgiaasa (sopran) ja Anna Humala (orel) esituses Tartu Jaani kirikus (14.09) ja Narva Aleksandri kirikus (19.09). 15. septembril kell 12 toimub Narva Aleksandri kirikus traditsiooniline ansamblite ja kooride konkurss.

Lõppkontserdil 16. septembril Tallinna Kaarli kirikus on kavas Eesti heliloojate uudisteosed: Andres Uibo “Ave Maria”, Piret Rips-Laulu “Maarja ja tsirgu”, Pärt Uusbergi “3 laulu Neitsi Maarjale”, Tuuliki Jürjo “Ave Maria”, Toomas Trassi “Salve Regina” ja Sirje Kaasiku “Maarjalaulud”. Esinevad ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhatusel, Tallinna Kaarli kiriku kontsertkoor Piret Aidulo juhatusel, Püha Vaimu kammerkoor Riho Ridbecki juhatusel, Credo – Allika kammerkoor Raili Vahermägi juhatusel ja Haapsalu Toomkoor Sirje Kaasiku juhatusel. Solistid on Tatjana Drobõševa, Izida Galimova, Grigori Podatov, Mattias Aabmets.

Festivali korraldaja on MTÜ Narva Kontsert, kunstiline juht on Tuuliki Jürjo.

Tagasi