Muusikauudised

XV Suure-Jaani Muusikafestival

Heliloojatele Kappidele pühendatud muusikafestival toimub tänavu 15. korda ning kestab 16.–23. juunini. Kavas on traditsiooniliselt hulgaliselt kontserte erinevates kontserdipaikades, kus tuleb ettekandele väga palju head muusikat eesti tippinterpreetidelt ja kollektiividelt. Kontserdid toimuvad nii siseruumides kui ka õues, hommikul, õhtul ja hilistel öötundidel.

17. juuni on Suure-Jaanis vaimulik laulupäev, mis lõppeb kontserdiga Suure-Jaani lauluväljakul, kuhu suundub Suure-Jaani kirikust laulupeo rongkäik.

18. juunil leiab aset III Mart Saare nimeline lauljate konkurss, kus noori lauljaid hindab žürii koosseisus Heli Veskus, Tiina Mattisen ja Martti Raide.

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Eesti Rahvusmeeskoor Anu Tali juhatusel esinevad 22. juunil Suure-Jaani gümnaasiumi suures saalis kavaga “Peterburi konservatoorium 150”, kavas Artur Kapi, Eugen Kapi, Villem Kapi, Mihhail Glinka ja Pjotr Tšaikovski muusika, solistiks Raphael Wallfish (tšello, Suurbritannia). Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

23. juunil kell 3 öösel toimub Hüpassaare rabasaarel festivali pärliks kujunenud Päikesetõusukontsert, kus astuvad üles RAM ja soo-orkester Toomas Vavilovi ja Mikk Üleoja juhatusel, kaasa teevad solistid Raivo Tafenau (saksofon), Arvo Leibur (viiul) ja Ka Bo Chan (kontratenor).

Kontserte annavad ka Vox Clamantis, Orthodox Singers, Hortus Musicus ja Tõnis Mägi, Estonia puhkpillikvintett, Toomas Trass (orel), Martti Raide (klaver), Oksana Sinkova (flööt) ja Lea Leiten (klaver), Mati Palm (bass-bariton) ja Peep Lassmann (klaver), Kirsti Kuusk (viiul) ja Klarika Kuusk (klaver) jpt. Lisaks toimuvad fotonäituste avamised, filmilinastus, kohtumistunnid muusikute ja heliloojatega.

Heliloojatele Kappidele pühendatud muusikafestivali korraldatakse alates 1998. aastast, festivali kunstiline juht on Andres Uibo.

Täpsem kava siin.

Tagasi