Muusikauudised

Eesti Interpreetide Liidu kontserdid maikuus

 Eesti Interpreetide Liidu kontserdid jätkuvad mais viie kontserdiga Jõhvis, Tartus ja Tallinnas, kus publiku ette astub klaveriduo Kai Ratassepp – Mati Mikalai, trio koosseisus Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello) ja Mati Mikalai (klaver) ning metsosopran Iris Oja koos pianist Kadri-Ann Sumeraga.

Täna, 3. mail Jõhvi kontserdimajas ja 8. mail Estonia kontserdisaalis toimuvatel kontsertidel esitavad juba alates 1998. aastast koos mänginud Kai Ratassepp ja Mati Mikalai Wolfgang Amadeus Mozarti, Claude Debussy ja Prokofjevi/Pletnjovi teoseid kahele klaverile (Süit balletist „Tuhkatriinu“, esmaettekanne Eestis). Kontserdid toimuvad koostöös Eesti Kontserdiga.

Klaveritrio, kuhu kuuluvad viiuldaja Olga Voronova, tšellist Leho Karin ja pianist Mati Mikalai, astub publiku ette 5. mail Tartu Linnamuuseumis ja 10. mail Mustpeade majas toimuvatel kontsertidel. Kavas on Dmitri Šostakovitši ja George Enescu teosed.

Richard Straussi ja Hugo Wolfi vokaallooming kõlab Iris Oja ja Kadri-Ann Sumera esituses 24. mail Mustpeade majas. Sama kavaga esines duo 27. aprillil Rakvere kultuurimaja kammersaalis.

Tagasi