Muusikauudised

Pärdi pidunädalad

1. septembril saab 75. aastaseks helilooja Arvo Pärt. Selle sündmuse tähistamiseks toimuvad 17. augustist kuni 17. septembrini Tallinnas, Paides ja Rakveres Pärdi pidunädalad. Pidunädalad leiavad aset Nargen Festivali raames, terve kuu jooksul on kavas suur hulk erinevaid kontserte, balletiõhtu ja filmimuusikaprogramm; tunnustatud eesti interpreetide kõrval astuvad üles ka külalised välismaalt.


Arvo Pärt
Foto: Peeter Langovits

Pärdi pidunädalad toimuvad koostöös Eesti Kultuuriministeeriumiga, Eesti Kontserdiga, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, Paide ja Rakvere linnaga, Eesti Rahvusringhäälinguga, Eesti Filharmoonia Kammerkooriga ning Rahvusooper Estoniaga.

Pidunädalate avakontsertidel kõlab Nargen Opera ja Von Krahli Teatri ühislavastusena „Alguses oli“, kus Tõnu Kaljuste juhatusel astuvad üles segakoorid Noorus ja Cantus, Nargen Festivali koor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Von Krahli Teater, Andrea Brown ja Hilliard Ensemble ning Marianne Pärna, Tiit Kogerman, Raul Mikson ja Uku Joller. Kontserdid toimuvad Noblessneri Valukojas 17., 18., 21. ja 22. augustil.

Eesti Rahvusmeeskoor Risto Joosti juhatusel esineb 20.–24. augustini nelja kontserdiga „De profundis“ Paides, Tallinnas, Rakveres ja Jõhvis (kaastegev Ene Salumäe orelil).

Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses on 28. augustil Haapsalus ja 29. augustil Tallinnas võimalus kuulata „Kanon pokajaneni“, dirigeerib Daniel Reuss.

Vox Clamantise, Cello Octet Amsterdam ja solisti Arianna Savalli ühiskontserdid Jaan-Eik Tulve juhatusel leiavad aset 29.–31. augustini Rakveres, Paides ja Tallinnas.

3. septembril kõlab Estonia kontserdisaalis kultuuripealinnade Tallinn 2011 ja Istanbul 2010 tellimustööna valminud „Aadama itk“ (2009) Eestis esiettekandena. Teose esitavad Tõnu Kaljuste dirigeerimisel Eric Ericsoni kammerkoor, Camerata Salzburg ning solistid Andrea Brown ja Andreas Olsson.

Pärdi ja Elleri kammermuusika kõlab viiuldaja Andres Kaljuste ja pianisti Sophia Rahmani esituses 7.–9.septembrini Rakveres, Paides ja Laulasmaal.

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri hooaja avakontsert toimub 10. septembril Estonia kontserdisaalis, kaastegev kammerkoor Voces Musicales, juhatab Neeme Järvi.

11. septembril, helilooja õigel sünnipäeval, tähistatakse Pärdi juubelit kahe kontserdiga Paides ja Rakveres. Neeme Järvi ja Aarne Saluveeri juhatusel esinevad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, tütarlastekoor Ellerhein, ETV tütarlastekoor, Virumaa ja Paide lastekoorid ning Järvamaa tütarlastekoor.

26. septembril annab Mustpeade Majas kontserdi ansambel United Instruments of LUCILIN, kelle esituses kõlab mh ka Pärdi instrumentaalkammermuusika.

Balletiõhtu Arvo Pärdi muusikale leiab aset 17. septembril Paides, kus üles astuvad Eesti Rahvusballeti solistid ja Paide noored tantsijad.

Lisaks leiab Rakveres, Paides ja Tallinnas aset filmifestival „Arvo Pärdi muusika filmis“.

Täpne kava: Nargen Festival

Agnes Toomla

Tagasi