Muusikauudised

Vsevolod Pozdejevi autoriõhtud

Vsevolod Pozdejevi kaks autorikontserti pealkirjaga “Sulamit” (Vana Testamendi Ülemlaulu kangelane) toimuvad 23. novembril Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi Valges Saalis ja 26. novembril Tallinnas, Eesti Ajaloomuuseumis algusega kell 19. Kontsertidel kõlab helilooja viis teost, millest neli on esiettekanded: “Sonaat”, “Fantaasia teemale E-B-A”, “Unenägu valgest konservatooriumist” klaverile, süit “Mälestuste maal” klaverile neljal käel ning kantaat “Sulamit”. Kantaat on loodud originaalis sopranile ja sümfooniaorkestrile, kuid kontserdil kõlab orkestripartii klaveriseades. Teose sõnaline osa kasutab Vana Testamendi Ülemlaulu tekste Irina Jevsa poeetilises tõlkes. Muusikat esitavad sopran Pille Lill, pianist Eva Vorobjova ja Vsevolod Pozdejev. Sissepääs muuseumi piletiga.

Vsevolod Pozdejev on õppinud trompetit Tallinna Lastemuusikakoolis ja klaverit Mare Otsa juures Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. 2007. aastal lõpetas ta klaveri erialal magistrikraadiga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Valdur Rootsi juhendamisel.
Ta on täiendanud end vahetusüliõpilasena Soomes Helsingi Sibeliuse Akadeemias Tarja Penttineni juures, samuti osalenud Arbo Valdma, Kalle Randalu, Vera Gornostajeva, Stephen Kovacevichi ja Dmitri Aleksejevi meistrikursustel. 2001. aastal saavutas ta Eesti Muusikakoolide konkursil II koha.
Heliloojana on Vsevolod Pozdejev kirjutanud instrumentaal- ja vokaalkammermuusikat, milles olulisel kohal on klaver. Samuti on ta loonud kooriteoseid ja filmimuusikat.
Alates 2009. aastast juhib ta raadiosaadet "Misterioso" Raadio 4-s ning 2010. aastast õpetab heliloomingut Narva Muusikakoolis.

Tagasi