Muusikauudised

Eesti kammermuusika Pariisis

14. oktoobril toimub Pariisis Eesti kultuurifestivalil „Estonie tonique“ kontsert eesti kammermuusikast. Kontserdipaigaks on Grand Salon des Invalides ja kontsert kannab pealkirja „Virmalised“ (Lumieres du nord: musique de chambre d’Estonie). Kavaga eesti kammermuusikast astuvad üles Kirsti Kuusk (viiul), Klaarika Kuusk (klaver) ja Mark Drobinsky (tšello).

Kavas:
Jaan Rääts: Trio viiulile, tšellole ja klaverile, op.124
Ester Mägi: „Vesper“ viiulile ja klaverile
Heino Eller: “Männid” viiulile ja klaverile
Eduard Tubin: Capriccio nr. 2 viiulile ja klaverile
Erkki-Sven Tüür: „Dedication“ tšellole ja klaverile
Arvo Pärt: „Fratres“ tšellole ja klaverile
Tõnu Kõrvits: “Head ööd“ viiulile, tšellole ja klaverile

Pianist Klarika Kuusk on sündinud muusikute peres Tallinnas. Ta on lõpetanud kiitusega Moskva Riikliku Tšaikovski nim. Konservatooriumi professor Mihhail Voskressenski õpilasena. Praegu elab Klarika Kuusk Stockholmis, kus jätkab soolokarjääri ja tegutseb klaverisaatja ning pedagoogina. Klarika Kuusk on andnud kontserte paljudes riikides ja kontinentidel: Tšiilis, Argentinas, Itaalias, Venemaal, Eestis, Norras, Rootsis.

Viiuldaja Kirsti Kuusk on sündinud Tallinnas ning lõpetanud Moskva Riikliku Tšaikovski nim. konservatooriumi Elizaveta Gilelsi ja Maya Glezarova õpilasena. Ta on olnud Helsingborgi Sümfooniaorkestri viiulirühma kontsertmeister ja teinud regulaarselt koostööd ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga (2005-2009). Solistina on ta esinenud koos sümfooniaorkestritega ning andnud kammermuusika kontserte mitmetes riikides - Eestis, Venemaal, Rootsis, Taanis, Leedus. Alates 2010. aastast elab Kirsti Kuusk Pariisis ja mängib koos tuntud orkestritega Prantsusmaal ja Skandinaavias.
Koos oma õe Klarikaga esinetakse duona varasest east alates.

Tšellist Mark Drobinsky on sündinud Bakuus ja õppinud tšellot Moskva Riiklikus Tšaikovski nim. Konservatooriumis Mstislav Rostropovitši juures. Alates 1974. aastast elab ta Pariisis. Ta on plaadistanud hulgaliselt muusikat, annab kammerkontserte ja esineb orkestrisolistina Euroopas ja mujal maailmas.

Lisainfo: Estonie tonique

Tagasi