Muusikauudised

IV Viljandi kitarrifestival 13.–18. septembrini 2011

Neljas Viljandi kitarrifestival leiab aset 13.–18. septembrini, kontserdid toimuvad Viljandis ja Tallinnas, külalisesinejatest annavad festivalil kontserte John Stowell (USA), Stian Westerhus (NOR), Risto Toppola (FIN), Paolo Angeli (ITA). Samuti astuvad üles Eesti põnevaimad kitarrimängijad ja muusikakollektiivid: Laur Joamets Trio & Margus Kappel, Lembit Saarsalu Trio ja Weekend Guitar Trio. Festivalikavva kuuluvad ka Õpitubade ülesastumised, tudengiprojektid ning Festivali Kitarriorkester.

Kontserdid Eesti Kitarrilegendid & Tallinna Kammerorkester“ toimuvad laupäeval 17. septembril kl. 21 Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja pühapäeval 18. septembril kl 17 Tallinna Vene Kultuurikeskuses. Tallinna Kammerorkestri saatel astuvad publiku ette Paul Daniel, Robert Jürjendal, Andre Maaker, Jaanus Nõgisto, Oleg Pissarenko, Riho Sibul, Mart Soo, Jaak Sooäär, Ain Varts ja Ain Agan. Kõik omanäolised ja eesti muusikas silmapaistvad muusikud esitavad ka omaloomingulise pala, mis on selleks kontserdiks arranžeeritud või koguni uudisloominguna valminud. Kontserdile on andnud oma panuse seadete näol Tauno Aints, Paul Daniel, Jaak Jürisson, Robert Jürjendal, Tõnu Kõrvits, Andre Maaker, Oleg Pissarenko, Raul Sööt ja Erkki-Sven Tüür.

Viljandi kitarrifestivali peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tallinna Filharmoonia, Eesti Kultuurkapital ja Viljandi Linnavalitsus.

Kitarrimeistrite päev
Laupäeval, 17. septembril kl. 15.00 – 21.00 toimub Pärimusmuusika Aidas Kitarrimeistrite päev. Juba kolmandat korda on Viljandi kitarrifestivalil võimalik kohtuda Eesti parimate pillimeistritega, imetleda ja proovida nende pille ning tutvuda erinevate improvisatsiooni- ja kitarrimängu õppematerjalidega.

Vaata kogu festivali kava

Tagasi