Muusikauudised

Käimas on kitarrifestival Fiesta de la guitarra

27. oktoobrist kuni 7. novembrini kestavad rahvusvahelised kitarrimuusika päevad Fiesta de la guitarra, mille alateemaks on „Kitarr ja Vahemeri“. Juba üheksandat korda aset leidva festivali kavas on kokku 18 kontserti, mis leiavad aset Tallinnas, Tartus, Otepääl, Sakus, Sauel, Narvas, Jõhvis ning Pärnus.

Festivali peaesinejateks on Arturo Tallini (Itaalia) ja Euroopa üks paremaid kitarriansambleid Balti Kitarrikvartett (Leedu). Soolokontsertidega astuvad üles sellised tunnustatud kitarristid nagu Patrik Kleemola (Soome) ja Argentiina-Saksa taustaga multitalent Patricio Zeoli. Samuti astuvad publiku ette Tallinna ja Tartu kitarristid.

Selle aasta festivalil astuvad üles ka juulis esmakordselt toimunud rahvusvahelise noorte kitarristide konkursi „Tallinn 2010“ viie erineva vanuserühma esikoha laureaadid Belgiast, Leedust, Venemaalt ja Ukrainast.

Lisaks kontsertidele pakub festival ka kolmepäevast Eesti kitarriseltsi aastaseminari, mille käigus toimuvad solistide meistriklassid, loengud ja kitarriorkestri proovid.

Täpne info ja kava: Eesti Kitarriselts

Agnes Toomla

Tagasi