Muusikauudised

Pianist Heljo Sepa duubelplaat ja plaadi esitluskontsert

 

Ilmunud on pianist Heljo Sepa duubelplaat „Mängib Heljo Sepp“, mille on sel aastal välja andnud Eesti Rahvusringhääling ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Plaatidel kõlab enamjaolt Heino Elleri klaverilooming, lisaks Mart Saare "Eesti süit nr. 3", Artur Kapi Kontsertrapsoodia ning Johannes Brahmsi "Variatsioonid ja fuuga Händeli teemale" B-duur op. 24. Heliülesvõtted pärinevad ajavahemikust 1951–2004. Duubelplaadi esitluskontsert ning kohtumine Heljo Sepaga leiab aset 16. novembril kell 16 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis.

Ettekandele tulevad Heino Elleri „Õhtulaul“ Ges-duur ja „Muusikaline moment“ Urmas Vulbi (viiul) ja Marje Lohuaru (klaver) esituses ning Johannes Brahmsi Klaverikvintett f-moll op. 34 I osa, esitajateks Mikk Murdvee (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Anne Ilves (vioola), Henry-David Varema (tšello) ning Peep Lassmann (klaver). Plaadiesitlust juhib Tiia Järg.

Pianist ja pedagoog Heljo Sepp (15.10.1922) õppis klaverit Valga Muusikakoolis õpetaja Emilie Kuuse juures ning Tartus eraviisiliselt Anna Elleri juhendamisel, lisaks võttis teooriatunde Heino Ellerilt. 1938. aastal võitis rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Londonis Briti Muusikanõukogu muusikaauhinna ja stipendiumi, mis võimaldas Sepal end täiendada Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias Vivian Langerishi käe all. Sõjajärgselt sooritas 1947. aastal Sepp lõpueksami Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Bruno Luki klaveriklassis ning jätkas 1949–1952 Moskva konservatooriumi aspirantuuris Heinrich Neuhausi juhendamisel. Heljo Sepp on töötanud pedagoogina Tallinna Muusikakoolis ja Eesti Muusikaakadeemias. Tema õpilaste hulka kuuluvad Lilian Semper, Mart Humal, Peep Lassmann, Marje Lohuaru, Nina Maiorova jt. Heljo Sepp on esinenud arvukate kontsertidega nii kodu- kui ka välismaal (Suurbritannia, Tšehhoslovakkia, Rootsi), tutvustanud Heino Elleri loomingut ning salvestanud muusikat Eesti Raadiole ja mitmele kogumikplaadile.

Agnes Toomla

Tagasi