Muusikauudised

Kadri-Ann Sumera kontsert „Maskid“

 


Kadri-Ann Sumera
Foto: Lauri Kulpsoo

Pianist Kadri-Ann Sumera toob 26. ja 31. jaanuaril Tartus ja Tallinnas toimuvatel kontsertidel publiku ette soolokava „Maskid“, kuhu kuuluvad Karol Szymanowski tsükkel „Maskid“ op. 34, Frédéric Chopini Ballaad nr. 1 g-moll op. 23 ja Polonees fis-moll op. 44 ning Franz Schuberti 4 ekspromti op. 142.

Pianist ise on esitamisele tulevaid teoseid kirjeldanud järgnevalt: „Selline nukker kontsert…Või isegi kurb...Või suisa traagiline? Szymanowski tsükkel „Maskid“ on minu jaoks üks põnevamaid klaveriteoseid – ülimalt värvikas ja pildiline, paheline ja meeleline muusika. Sünget joont jätkab ka Chopin. Nii tema ballaadid kui ka poloneesid on suurejoonelised, heroilised jutustused inimhinge traagikast ja üksildusest. Üliintensiivsele ja ekspressiivsele esimesele poolele vastandub õrn, tundlik ja sissepoole pööratud Schuberti muusika teises pooles. Siin on traagika varjutatud vaikse melanhoolia maski taha, rohkem on piano värve ja väikesi nüansse, teatraalsust on vähem. Ent ka Schuberti loomingus on põhirõhk nukratel meeleoludel, üksildusel ja nimetul igatsusel.“


Kontserdid leiavad aset täna, 26. jaanuaril kell 19 Tartu ülikooli aulas ja 31. jaanuaril kell 18 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tartus toimuv kontsert kuulub ühtlasi kontserdisarja „Valge klaver“.

Laura Vaikma

Tagasi