Muusikauudised

Eesti Interpreetide Liidu kontserdid suvekuudel

 

Suvekuudel jätkub Eesti Interpreetide Liidu kontserdisari „Eliitkontserdid“. Kokku toimub Tallinnas, Pärnus, Haapsalus, Narvas ja Saaremaal kaheksa kontserti.

Pianist Kadri-Ann Sumera astub eesti muusikast koosneva kavaga publiku ette 29. juunil Saaremaal Loone mõisas ja 5. juulil Kadrioru lossis. Kontsertidel kõlavad Eduard Tubina „Ballaad Mart Saare teemale“ (1945), Raimo Kangro Sonaat nr. 2 op. 8 (1973), Lepo Sumera „Pardon, Fryderyk“ (1981) ja „Pianissimo“ (1976), Jüri Reinvere „Urvaste õhtu“ (1987), Ester Mägi „Lapimaa joiud“ (1987) ning Kristjan Kõrveri „Kutse tantsule“ (2001).

5. juulil Pärnu Raekojas ja 7. juulil Kadrioru lossis aset leidvatel kontsertidel esineb Imbi Tarum (klavessiin). Kavas on François Couperin’i ja Carl Philipp Emanuel Bachi looming.

Pianist Lea Leiten ja viiuldaja Arvo Leibur esinevad 24. augustil Narva Linnuses ja 28. augustil Kadrioru lossis. Kavas on Ludwig van Beethoveni ja Wolfgang Amadeus Mozarti sooloteosed klaverile ning Johannes Brahmsi Sonaat viiulile ja klaverile G-duur op. 78.

Augusti viimastel päevadel annavad kaks ühist kontserti ka Reet Sukk (plokkflöödid, flööt), Taavi-Mats Utt (plokkflöödid, ranket), Taaniel Kirikal (laul, plokkflöödid) ja Robert Staak (lauto ja teised näppepillid). Kontserdid pealkirjaga „Flöödi rõõmuaed“ toimuvad 25. augustil Kadrioru lossis ja 28. augustil Haapsalu Kuursaalis.

Kõik kontserdid algavad kell 19.

Tagasi