Muusikauudised

Valik muusikasündmusi Tallinna Vanalinna Päevadel

 

 

28. maist kuni 5. juunini toimuvad traditsioonilised Tallinna Vanalinna Päevad, mis sel aastal leiavad aset juba XXX korda. Vanalinna päevade programmi mahub mitmeid huvitavaid kontserte erinevatelt interpreetidelt ja kollektiividelt, lisaks ooperietendus ning esmaettekandes kõlab Erki Meisteri uudisteos.

1. juunil kell 15 esineb Kadri Hundi ja Kaie Tanneri juhendamisel Eesti Raadio Laste Laulustuudio laste- ja mudilaskoor kavaga „Muusika me sees ja ümber“ Raekoja platsil – ettekandele tulevad eesti heliloojate laulud.

1. juunil kell 18 toimub Vanalinna Muusikamajas Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli kontsert, kus kavas on noorte heliloojate Johanna Kivimägi ja Rael Kõivu looming.

2. juunil kell 21.30 tulevad Raekoja platsil ettekandele Rein Rannapi rokk-kantaadid „Ilus maa“ ja „Taevas ja maa“ Kosmikute laulja Hainzi, bass Priit Volmeri, tütarlastekoori Ellerhein ja Eesti Rahvusmeeskoori ning saateansambli (Rein Rannap – klahvpillid, Laur Joamets – kitarr, Andrus Lillepea – trummid,Vambola Krigul – löökpillid) esituses.

2. ja 3. juunil jõuab esiettekandeni Erki Meisteri oratoorium-etendus „Floribus Cor“ („Südame lilled“, tekst: Johanne Lyaeo (John Lee)). Teose kannavad Suurgildi Hoones ette vanamuusikaansambel Rondellus, Kalevi Kammerkoori orkester ja koor ning solistid, dirigeerib autor ise.

3. ja 4. juunil esitatakse Tallinna Linateatri taevalaval Eestis tegutsenud helilooja Johann Valentin Mederi 1680. aastal kirjutatud ooperit „Kindlameelne Argenia“. Esimese Eestis kirjutatud ja ettekantud ooperi on lavastanud sakslane Thomas Wiedenhofer, laulavad EMTA ooperistuudio üliõpilased ning mängib Tallinna Barokkorkester, dirigeerib Toomas Siitan.

4. juunil kell 17 annavad kontserdi Arvo Pärdi loomingust Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoor, Püha Miikaeli poistekoor ja Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli ansamblid ja solistid. Kontsert toimub Rootsi-Mihkli kirikus.

5. juunil kell 18 esineb Tallinna Jaani kirikus Eesti Rahvusmeeskoor RAMi lauljate Kaido Tani ja Rasmus Erismaa juhatusel (solist Mikk Dede, orelil Toomas Trass). Kavas on lisaks heliloojatele Maurice Durufle, Kaj-Erik Gustafsson, Bernhard Klein, Thomas Tallis ja Jan Sandström ka Tõnu Kõrvitsa ja Eduard Tubina koorilooming.

Vanalinna Päevade lõppkontserdil Raekoja platsil kell 17 astub üles Eesti Riiklik Sümfooniaorkester koos tšellokvartetiga C-Jam, dirigeerib Daniel Raiskin. Ettekandele tulevad orkestrimuusikapärlid heliloojatelt Ferenc Liszt, Franz von Suppé, Johannes Brahms ja Friedrich Gulda.

Täpsem info: Tallinna Vanalinna Päevad

Tagasi