Muusikauudised

Hooaja lõppkontserdid

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri hooaja lõppkontsert toimub 13. mail kell 19 Estonia kontserdisaalis, kavas on Gustav Mahleri Sümfoonia nr. 3. Lisaks sümfooniaorkestrile on laval metsosopran Hermine Haselböck, Tallinna Poistekoor, Eesti Kontsertkoor, dirigeerib ERSO peadirigent aastail 2001–2010 Nikolai Aleksejev.

Vanemuise teatri ja Eesti Kontserdi koostööprojektina toimuvad 13. ja 14. mail Jõhvis ja Tartus Vanemuise sümfooniaorkestri hooaja lõppkontserdid, kus kõlavad Wolfgang Amadeus Mozarti Klaverikontsert Es-duur KV271 ja Vaughan Williamsi „Meresümfoonia“. Koos Vanemuise Sümfooniaorkestriga on laval ooperikoor ja Tartu Noortekoor, solistid Jaan Kapp (klaver), Irina Vaštšenko (sopran, Venemaa), Atlan Karp (bariton) ning peadirigent Mihkel Kütson. Kontserdid toimuvad 13. mail kell 19 Jõhvi kontserdimajas ja 14. mail kell 19 Vanemuise kontserdimajas.

Eesti Kontsert lõpetab hooaja Läti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertidega, kus dirigendipulti astub Nobuaki Nakata Jaapanist ja soleerib läti pianist Vestard Šimkus. Kontsertidel, mis leiavad aset 20. mail kell 19 Pärnu kontserdimajas ja 21. mail Estonia kontserdisaalis, on kavas Andris Dzenitise Prelüüd „Light“, Ludwig van Beethoveni Klaverikontsert nr. 3 ja Gustav Mahleri Sümfoonia nr. 1.

Tallinna Filharmoonia lõpetab oma hooaja 27. mail kell 19 Tallinna Metodisti kirikus toimuva kontserdiga, kus tulevad ettekandmisele Jaan Räätsa „Nonett“ (1967) ja Gustav Mahleri „Laul maast“ (Arnold Schönbergi seades). Dirigent Stanislav Kotšanovski juhatusel esinevad Tallinna Kammerorkester, metsosopran Annely Peebo ja tenor Mati Turi.

Tagasi