Muusikauudised

Eino Tamberg 75

27. mail tähistas oma 75. sünnipäeva helilooja Eino Tamberg – eesti muusika “uue laine” üks kuulutajaid ja esisümfoniste, romantik ja armastuse laulik. Tamberg on eesti nüüdismuusikas alles hoidnud psühholoogilist veenvust ja ülev-poeetilist elutunnet. Kaalukaima osa tema loomingust moodustavad tema lavateosed, neli sümfooniat ja arvukas kontserdilooming.
Seoses juubeliga kõlas Tambergi muusika festivali “Eesti muusika päevad 2005” helilooja autorikontserdil 13. aprillil Rahvusooper “Estonia” Talveaias (esiettekandel “Dialoogid” tšellole ja klaverile, op. 13 ning “Armastuse antoloogia” sopranile, kammeransamblile ja naiskoorile, op, 118). Rahvusooper “Estonia” tõi 25. ja 28. mail taas lavale Tambergi ooperi “Cyrano de Bergerac”.

25. mail toimus Rahvusooper “Estonia” Talveaias Eesti Muusika Infokeskuse poolt helilooja juubeliks välja antud raamatu “Tundeline teekond” esitlus. Lisaks eluloolistele andmetele ja täpsustatud loomingunimekirjale sisaldab see Märt-Matis Lille pikema intervjuu heliloojaga, ülevaate Tambergi loomingust (Evi Arujärv) ja lavamuusikast (Raili Sule) ning CD Tambergi muusikast autori enda valikul.

Eino Tambergi juubelit tähistas ka Eesti Muusikakadeemia, kus kontserdisarja “Jubilate” raames toimus üliõpilaskontsert Tambergi loomingust. Klassikaraadio 24. ja 31. mai saadetes “Juubelijutt Eino Tambergiga” vestles heliloojaga elust ja loomingust helilooja Märt-Matis Lill.  

Tagasi