Muusikauudised

Arvo Pärt on RTÉ Living Music Festival 2008 helilooja

Arvo Pärt on valitud RTÉ (Iiri Rahvuslik Ringhääling) Living Music Festival 2008 heliloojaks. 15. - 17. veebruarini toimub Dublinis 6 kontserti üle 20 Pärdi teose ettekandega nimekate muusikute poolt. Lisaks toimuvad Pärdi osalusel workshopid ja seminarid.

15. veebruaril kell 20 tuleb National Concert Hallis ettekandele „Lamentate”, „Berliner Messe” ja „Credo”, esitajateks RTÉ National Symphony Orchestra, RTÉ Philharmonic Choir ja Joanna MacGregor (klaver), dirigent Tõnu Kaljuste.

16. veebruaril kell 13 toimub Kristuse kiriku katedraalis segakoori Polyphony kontsert (dirigent Stephen Layton). Kavas Pärdi ja Poulenci koorimuusika, muu hulgas detsembris 2007 Londonis esiettekandele tulnud Pärdi uus teos „Morning Star”. Kell 20 tuleb samas ettekandele „Passio” Hilliard Ensemble’i, National Chamber Choiri ja Christopher Bowers-Broadbent (orel) esituses.

17. veebruaril kell 14 esineb Iiri Rahvusgaleriis RTÉ Vanbrugh Quartet ja Joanna MacGregor, kavas „Fratres”, „Psalom” ja „Summa” ning Ivan Moody ja Alfred Schnittke muusika. Kell 17 tuleb Samuel Becketti Teatris Crash Ensemble’i esituses ettekandele „Aliinale”, „Für Anna Maria”, „Spiegel im Spiegel” ja „Stabat Mater”. Festivali lõppkontserdil kell 20 National Concert Hallis võib kuulda Pärdi kuulsamaid tintinnabuli orkestriteoseid, sealhulgas „Tabula rasat” viiulisolistide Ian Humphriese, Darragh Morgani ja RTÉ Concert Orchestra (dirigent David Brophy) esituses.

Festivali ajal on National Concert Hallis avatud näitus Arvo Pärdi elust ja loomingust – valik Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi 2005. aastal avatud näitusest „Arvo Pärt – tuntud ja tundmatu”.

RTÉ Living Music Festival on pühendatud nii maailma kui iiri juhtivate kaasaegsete heliloojate loomingule. Festivali kunstiline juht on šoti helilooja James MacMillan. 

Tagasi