Muusikauudised

Märt-Matis Lille "Vana laulu" esiettekanne

14. veebruaril kell 17 Jõgeva muusikakoolis ja 16. veebruaril kell 18 Viljandi Jaani kirikus tuleb esiettekandele Märt-Matis Lille „Vana laul” naishäälele, löökpillidele, fiidlile ja fonogrammile. Vana Hiina tekstile loodud teose kannavad ette Eve Kopli (laul), Vambola Krigul (löökpillid) ja Triin Krigul (fiidel).

Kontsert pealkirjaga „Hüüdes vaikselt” on püüe läheneda vaikselt neile objektidele, mida inimene on läbi aegade kummardanud ning kelle poole hüüdnud. Lisaks Lille esmaettekandele on kavas Tomas Svoboda (1939), Frederic Rzewski (1938), Arvo Pärt (1935), Hildegard von Bingen (1098-1179) ja Firenze käsikirja ühehäälne conductus. Kontserdi korraldab Eesti Kontsert.

Märt-Matis Lill (1975) on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia prof. Eino Tambergi ja prof. Lepo Sumera õpilasena ning täiendanud ennast Sibeliuse Akadeemia magistrantuuris Veli-Matti Puumala juures. Ta on Pärnu Nüüdismuusika Päevade kunstiline juht ning Arnold Schönbergi Ühingu esimees. Pälvinud Eesti Muusika Päevade heliloojapreemia (2005, 2007) ja Heino Elleri nimelise muusikapreemia. 2007. aastal pääses Lille "Mu nuttev hääl on sügistuul" rahvusvahelisel heliloojate rostrumil Pariisis kümne parema teose hulka. Heliloomingu kõrval tegeleb Lill japanoloogia, sinoloogia ning filosoofiaga, idamaisest kultuurist on mõjutatud ka tema muusika. 

Tagasi