Muusikauudised

ETV Tütarlastekoori kontsert “Eesti keeles, eesti meeles”

23. veebruaril kell 15 toimub Tartu Laulupeomuuseumis Eesti Televisiooni Tütarlastekoori kontsert “Eesti keeles, eesti meeles”, dirigeerib Aarne Saluveer. Ettekandele tuleb Eesti heliloojate (Miina Härma, Aleksander Kunileid, Gustav Ernesaks, Veljo Tormis, Olav Ehala, Tõnis Mägi jt.) looming ärkamisajast tänapäevani. Sama pealkirja all andis koor Eestis kontserte ka 2007. aastal.

Eesti Televisiooni Tütarlastekoor kasvas välja Lasteekraani Laulustuudiost, mis sai Eve Viilupi ja Aarne Saluveeri initsiatiivil alguse 1990. aastal. Koori repertuaari kuuluvad nii klassikaline ja kaasaegne muusika, vaimulik muusika, kui ka pop- ja folkmuusika. Paljudele kontsertnumbritele on lisatud tantsuseaded. ETV Tütarlastekoor on saavutanud erinevaid auhinnalisi kohti tunnustatud koorikonkurssidel (Gorizia 2001, Arezzo 2002, Tolosa 2004, Arnhem 2005, EBU ”Let The People Sing” 2005).
Koori peadirigent Aarne Saluveer on õppinud Tallinna Riiklikus Konservatooriumis muusikapedagoogikat ja koorijuhtimist. Ta on olnud üldlaulupidudel mudilaskooride ja lastekooride üldjuht ning noorte laulupeo “Ilmapuu” (2007) kunstiline juht. Aarne Saluveer on Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli direktor, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud ja Eesti Kooriühingu esimees. Ta on pävinud mitmeid preemiaid, käesoleva aasta jaanuaris valiti Aarne Saluveer Aasta Muusikuks 2007. 

Tagasi