Muusikauudised

Maret Nurklik ja Kristi Kärmas esitavad haruldasi eesti miniatuure flöödile ja klaverile

Teisipäeval, 25. märtsil kell 18 esitavad flötist Maret Nurklik ja pianist Kristi Kärmas eesti heliloojate miniatuure flöödile ja klaverile. Vanalinna Muusikamajas toimub kontsert „Rõõm ühest ilusast päevast“. Kavas on Ester Mägi „Hommikul“, Heino Lemmiku „Pastoraal”, Heino Elleri „Orus“, „Jõel” ja „Aasal” tsüklist „Kolm pala”, Raimond Lätte „Rõõm ühest ilusast päevast“, Heino Jürisalu „Ööbik“, Anatoli Garšneki Rondo ning Valter Ojakääru „Humoresk“.

Kontserdil kõlav muusika on kirjutatud ajavahemikul 1950-1990 – pärast Teist maailmasõda, samas enne Eesti taasiseseisvumist. Enamik palasid on leitud tol ajal välja antud kogumikest flöödile ja klaverile ning seni on neid kasutatud peamiselt õppeotstarbel. Maret Nurklik ja Kristi Kärmas soovivad kontserdiga rõhutada, et need rariteedid omavad eesti heliloomingu ajaloos väärikat kohta ja väärivad esiletõstmist ka praegu. Ühtlasi tähistavad interpreedid kontserdiga Eesti Vabariigi juubeliaastat. Sama kava salvestatakse ka Eesti Rahvusringhäälingus.

Maret Nurklik on õppinud flööti Nõmme Muusikakoolis Kai Kiige flöödiklassis, Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Tõnu Sepa juures ning Eesti Muusikaakadeemias Raivo Peäske juhendamisel, lõpetades bakalaureusekraadiga 1999. aastal. Alates 1993. aastast töötab Maret Nurklik Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis flöödi-ja plokkflöödiõpetajana. Kristi Kärmas lõpetas 1987. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Tiina Kuriku klaveriklassis, 1992 Eesti Muusikaakadeemia klaverieriala Lilian Semperi käe all ning 1999 samas klavessiinierialal magistriõppe Imbi Tarumi juhendamisel. Ta on täiendanud end Arbo Valdma ja Klaus Schilde meistrikursustel. Aastast 1989 on Kristi Kärmas kontsertmeister praeguse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas ja alates aastast 2004 ka Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis. Ta on esinenud nii ansamblis kui ka solistina Eestis ja välisriikides ning teinud koostööd erinevate interpreetidega. Maret Nurklik ja Kristi Kärmas on teinud interpretatsioonialast koostööd alates 1999. aastast.

Maria Mölder 

Tagasi