Muusikauudised

Arvo Volmer dirigeerib Adelaide’is Tubinat

Reedel, 18. aprillil kell 20 ja laupäeval, 19. aprillil kell 19 (kohaliku aja järgi) annab Arvo Volmer Adelaide’i Sümfooniaorkestriga kohalikus linnahallis kaks kontserti, mille kava hõlmab ka Eduard Tubina muusikat. Täpsemalt on kavas Giacomo Puccini „Prelude sinfonico” (pööramaks tähelepanu, et sel aastal on Puccini 150. sünniaastapäev), Eduard Tubina Sümfoonia nr. 6 ning Antonín Dvořáki Tšellokontsert, milles soleerib Ameerika päritolu Ralph Kirshbaum.

Arvo Volmer on Adelaide’i Sümfooniaorkestri peadirigent ja kunstiline juht alates 2003. aastast. Ta on Austraalias viimastel aastatel dirigeerinud ka teisi orkestreid nagu Tasmaania, Queenslandi, Melbourne’i ja Sydney Sümfooniaorkester.

Arvo Volmer alustas dirigendikarjääri juba 22-aastaselt praeguses Rahvusooperis „Estonia” 1985. aastal. 1989. aastal nimetati Arvo Volmer Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kaasdirigendiks ja 1993-2001 oli ta ERSO peadirigent. Alates 2003. aastast on Arvo Volmer Rahvusooper „Estonia” loominguline juht ja peadirigent, lisaks sellele dirigeerib mitmetes teistes muusikateatrites ja paljude orkestrite ees üle maailma.

Maria Mölder 

Tagasi