Muusikasündmuste kalender

Tallinna Vanalinna Päevad

01.06.2016 - 05.06.2016
Koht: Tallinn

1. juuni ja „Muutuvad lood“. Keskendume lastekaitsepäeva puhul lastele, noortele ja nende tegemistele vanalinnas. On lõbusaid rongkäike, legende ja vanalinna tutvustavaid ekskursioone, tsirkust, mängu ja tantsu. Lisaks tõsisema tooniga rahvaküsitlus „Kus me täna mängime?“, mis püüab selgitada, kas tänastel lastel midagi vanalinnas teha. Küsitluse eestvedajaks on Kodulinna Maja.
Sel aastal tegutseb lasteala Hirvepargis, kuhu kõikide päevde jooksul tasub sisse põigata. Õhtune suurejooneline galakontsert Raekoja platsil meenutab vanalinna päevade algusaegu, suuri hetki ja ütleb tere saabuvale suvele.

2. juunil, väravate päeval, märgistame vanalinnas kohad, kus asusid kunagised linnaväravad. Linnaväravad olid hoolega kaitstud ja valvatud, siin lõppes üks ja algas teine maailm. Raske on isegi ette kujutada, kui pompöösne oli kunagine Harju või Nunne värav. Võimaluse kiigata koos ajaloolastega ja koorimuusika saatel väravate maailma annab pea viie tunni pikkune kontsert-ringkäik.

3. juunil on Toompea-päev. Suuname pilgu all-linnast üles Toompea poole, mis vahel on vanalinna päevade tegemistest kõrvale jäänud. Seekord teeme põhjalikumat tutvust Toompea põneva ajalooga, vaatame vanu filme ja võimalust sisse astuda pakuvad mitmedki ametiasutused, mida teadupärast on Toompeal üsna rohkesti, kuid mille tammised uksed jäävad sageli suletuks. Oma tegemisi tutvustavad Riigikogu, Kaubandus-Tööstuskoda, Teaduste Akadeemia, samuti Ungari Instituut, Tallinna Balletikool jt. Toimuvad põnevad kontserdid Toompeal.

4. juunil avavad uksed linnamüüritornid. On hea võimalus vaadata, kuidas toimetatakse kunagistes kaitseehitistes tänapäeval. Mõni torn on saanud aja jooksul uue näo ja funktsiooni, mõni säilitanud üsna algupärase olemise. Tornides on rohkesti näitusi, pakutakse ekskursioone, kontserte ja teatrietendusi. Päevale paneb kauni punkti Kadri Voorandi kontsert Paksu Margareeta katusel.

5. juuni – „Muutuv inimene“. Vanalinna päevade seekordne lõpupäev kutsub kolmes erinevas vestlusringis Hannes Hermaküla eestvedamisel arutlema meie põhiväärtuste ja olemise teemadel. Kõik vanalinna kirikud kutsuvad osa saama oma tegemistest ja igapäevatööst.

Vaata ka: Vanalinna Päevad
image

Tagasi