Muusikasündmuste kalender

Eesti Muusika Päevad

07.04.2016
Koht: Tallinna Kunstihoone
Kell: 19:00

Esineb ansambel Una Corda:
Liis Viira (harf)
Kristi Mühling (kannel)
Ene Nael (klavessiin)

Kavas:
Lauri Jõeleht (1974). „Cantus Angelorum” / “Inglite laul“ harfile, kandlele ja klavessiinile (2014)
Helena Tulve (1972). „Iga säde on arvel II“ harfile, kandlele ja klavessiinile (2015)
Liis Viira (1983). “Stella Maris” kandlele (2012)
Kristel Kolkanen (1998, konkursi “Noor helilooja 2015” võitja). “Võlumets” harfile, kandlele ja klavessiinile (2016, esiettekanne)
René Eespere (1953). “Tres sorores” / “Kolm õde” harfile, kandlele ja klavessiinile (2016)
Live-kompositsioonid

Millise jälje jätab inimene ja millise ingel? Kas muusika võiks olla ingli jalajälg – miski, mis on puhtam kui inimese ökoloogiline jalajälg? Kas inimese jälg võiks olla lisaks ökoloogilisele jalajäljele ka muusika või on nähtamatud muusikajäljed vaid inglite pärusmaa? Ilmselgelt on igas inimeses natuke inglit, sest kõik me puutume kokku muusikaga. Mõned meist kuulavad ja kuulatavad, mõned kõnnivad ja kulgevad sõrmi-, suid- ja jalgupidi ingli jalajälgedes, mõned lausa püüavad neid paberile üles tähendada või kõvakettale talletada. Una Corda kavas tantsivad inglid paljudel keeltel ja nende jäljed haihtuvad õhku.

Una Corda (it k üks keel) on ainulaadse koosseisuga ansambel, kuhu kuuluvad kolm paljukeelset pilli: harf, kannel ja klavessiin. Vaatamata instrumentide erinevale ajaloolisele taustale ja iseloomulikele tämbritele on neile ühine heli tekitamine keelte näppimise teel, samuti kammerlikum kõla. Ansambli kavades kõlab eelistatult eesti heliloojate originaalmuusika ning Una Corda seaded viimase 100 aasta jooksul loodud eesti muusikast.

Pilet: vaba annetus

Vaata ka: Eesti Muusika Päevad
image

Tagasi