Muusikasündmuste kalender

XXV Mooste Elohelü

05.07.2024 - 06.07.2024
Koht: Mooste mõis, Põlvamaa

Ajakava

Eelkontserdil 4. juulil kell 18 Mehikoormas astuvad üles Mooste Pilliklubi, Ütsiotsõ ning Kirekibõnaq. Kõlavad tantsulood, regilaulud ja uuemad rahvalaulud Lõuna-Eestist, muu hulgas Aksel Tähnase kandelood.

REEDE – 5. juuli
18.00 Festivali avatseremoonia
19.00 Taiko-trummide ansambel TEAM EN (Jaapan)
20.30 Sitsiilia ja Eesti: Beati Mandolini!
22.00 Curly Strings
00.00 Esivanemate meenutamise hetk ja öömatk

LAUPÄEV – 6. juuli
Mooste mõis on muusikale valla ja kontserte on igal sammul: kiika Folgikotta, piilu Veskiteatrisse, kuulata mõisahäärberis, püüa helisid Vanaajamajas või ela kaasa Aidas.

Pillimäng ja lauluviisid saavad hoo sisse hommikul ega vaiki enne ööd, sest päevaprogrammis astuvad üles kooslused Setost Viljandini, Tallinnast Saaremaani!

Õhtul koguneme Mooste Folgikotta, kus vabariigi parimad bändid seavad uude vormi rahvalaulu „Vihmakõnõ, vellekene”, mille on linti laulnud Rõugest pärit Linda Männiste (1911–1999). Võistluskontsert on festivali puänt, mida külalised aastajagu oodanud! Järgneb autasustamine, ühine tordisöömine, ühismängimine- ja laulmine ja kui veel jaksu jätkub (ja varasemad aastad näitavad, et jätkub), siis ka öökontsert!

Päevakontserdid 6. juulil:
Pilliviisid hommikust ööni! Jutud, laulud ja muusika Veskiteatris, Vanaajamajas, Seemnejaamas, mõisa häärberis ja aidas, leelolava Silotornis. Muusikat teevad näiteks Lämmi üü, Humin, Õed-Vennad Ristikheinad Vähendatud Koosseisus, Lüü-Türr, Helmine, Kaval käsi, Ehale, duo Tõiv, Meteora, Paulina ja Mia ning Õtekse.

Võistluskontserdil astuvad üles ansamblid:
Permanent Blue, Lämmi üü, Patrick Staak ja Bänd, Paulina&Miia, Õed-Vennad Ristikheinad Vähendatud Koosseisus, Duo Tõiv, Meteora, Õtekse, Lummatus, Ehale, Humin  ja Kuma. 

Piletid: Piletilevi
Lisainfo: moostefolk.ee
 
image

Tagasi