Muusikasündmuste kalender

Seitsme linna muusika. Egert Milder trio

04.07.2024
Koht: Toila Valgevilla siseõu
Kell: 19:00

Laulja-laulukirjutaja Egert Milderi soojad indie-folkhelid peegeldavad tema maailmarännakuid, mille jooksul on Egerti loomingusse voolanud mõjutusi nii Filipiinide salarandadelt, Nicaragua surfilinnadest kui ka Kaukaasia mägedest. Oma teekonnal jäi ta pikemalt peatuma Gruusiasse, Thbilisisse ning pühendus seal muusika kirjutamisele.

Milderi soolokarjäär algas 2018. aastal ühepäevase Euroopa-tuuriga, mil ta Gruusiast tagasi reisides esitles 24 tunni jooksul neljas eri riigis oma esiksinglit „Live+Love+Grow“. Läbi Türgi ja Valgevene kulgedes jõudis Milder koos looga lõpuks koju. „Live+Love+Grow“ mahedalt lainetav ja muretu meeleolu tõusis argises hallis eredalt esile ning selle vastupandamatu soojus viis Milderi soolodebüüdi Raadio 2 aasta hiti esikümnesse. Loost sai aasta peale ilmumist omakorda inspiratsiooni andekas noor produtsent Lumele, kes loo uutes toonides TIKS Rekordsi alt remiksina välja andis.

Milderi wanderlust kumab veelgi enam läbi tema teisest singlist „U“, mis avab põksuvalt akustiliste indie-kõlade saatel artisti mälestusi Berliinist, Pariisist ja New Yorgist. Lugu saatvad visuaalid filmiti Colombias seigeldes ning muusikavideo kaadrites on näha nii Pablo Escobarile kuulunud lossi varemeid kui hurmavat Palomino rannaküla. Sarnaselt edukale debüüdile jõudis ka „U“ kiiresti melomaanide soosingusse ning oli ilmumise järel Raadio 2 enim mängitud lugu.

Gruusia peatüki viimaseks hurraaks kirjutatud loost „Georgia (On my Mind)“ sai 2020. aastal Eesti Laulu kõrvauss. (Toim. kõrvaussiks kutsutakse muusikapala, mis jääb kummitama)

Enne sooloteekonda on Milder kuulunud alternatiivroki kollektiivi Slippery Slope. Lisaks on ta teinud koostööd mitme laulukirjutajaga üle maailma ning täiendanud end Berklee muusikakolledžis. Milderi kaasautorlus on viinud Eesti Laulu finaali mitu kaasaegse kõlaga poplugu.

Pilet ja lisainfo: Eesti Kontsert
 
image

Tagasi