Muusikasündmuste kalender

Soome Barokkorkestri solistid. Haapsalu vanamuusikafestival XXXI

28.07.2024
Koht: Haapsalu toomkirik
Kell: 20:00

Soome barokkorkestrit võib pidada Läänemere-äärse varajase muusika skeene uuendajaks ja üheks silmapaistvamaks esindajaks. 1989. aastal 6. korruse orkestri nime all tööd alustanud FiBO-t iseloomustab praeguseks hetkeks nii ulatuslik repertuaarivalik kui ka silmatorkav koostööerkus, miska lisaks tipptasemel muusikaliste elamuste pakkumisele on neist saanud ühtlasi sillaehitajad festivalide, korraldajate ja teiste koosluste vahel.

Orkestri repertuaari raskuskese lasub barokkmuusikal, kuid nende kunstilised otsused hõlmavad muusikat keskajast kuni Jean Sibeliuse ettekanneteni ajastu pillidel, samuti uudisteoste tellimusi ajaloolistele pillidele.

Orkestri töö ei ole jäänud tähelepanuta: lisaks meediatuntusele on Soome Rahvusringhääling tunnustanud FiBOt aasta muusikalise teo ja aasta plaadi auhinnaga. Orkestri plaadistused firmadele nagu Alpha, Ondine, Alba, BIS kui ka FiBO enda plaadifirmale FiBO Records on pälvinud ka rahvusvahelisi kriitikaauhindu, sh Gramophone Editor’s Choice (märts 2021) ja Diapason d’Or (mai 2021).

Pilet: Piletikeskus
Lisainfo: Haapsalu vanamuusikafestival 
 
image

Tagasi