Muusikasündmuste kalender

Mustjala festival 2024

29.06.2024
Koht: Ninase puhkeküla, Tagaranna, Saaremaa (vabaõhukontsert)
Kell: 19:00

Joel-Rasmus Remmel - klahvpillid
Ramuel Tafenau - löökpillid
Janno Trump - bass

Triot Trump-Remmel-Tafenau võib sellise nime all pidada küll võrdlemisi uueks kollektiiviks Eesti muusikas, kuid kes kodumaise jazziga natukenegi kursis, on nende nimedega hästi tuttav. Tegemist on noorema generatsiooni tegusamate muusikute ja nõutumate ansamblipartneritega, kes kõik lisaks instrumentalistiks olemisele on tõestanud end ka edukate ja omanäoliste heliloojatena. Koos on mehed musitseerinud eelkõige kollektiivis Janno Trump Clarity Ensemble, lisaks sellele ka arvukates teistes projektides. Mustjala festivalile on kollektiiv kokku pannud spetsiaalselt selleks õhtuks repertuaari lugudest, millega neil endil isiklik seos. Esitusele tuleb nii iga ansambliliikme originaalloomingut kui lugusid teiste autorite sulest, mis on kollektiivi aja jooksul kõnetanud ning nendega kaasas käinud. 

Janno Trump on Eesti üks hinnatumaid noorema generatsiooni bassiste, eelkõige tegev jazzmuusikuna, kuid mänginud ja plaate salvestanud ka väga erinevate pop- ja rockartistidega. Ta on kirjutanud muusikat nii väiksematele jazzansamblitele kui bigbändile, olnud mitmete suurte muusikaprojektide kunstiline juht ning on eestvedajaks kollektiividele JT Conception ja Janno Trump Clarity Enemble. 2017.a auhinnati Janno Noore Jazzitalendi auhinnaga ning 2023.a pälvis ta Aasta Jazzmuusiku tiitli. 2019.a valiti tema bänd JT Conception Aasta Jazzansambliks. 

Joel Remmel on Eesti noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid pianiste. Ta on Eesti jazzmuusika maastikul aktiivselt tegutsenud juba kümmekond aastat, juhtides omanimelist ansamblit Joel Remmel Trio. Erinevad projektid on teda koostöös sidunud arvukate Eesti jazz- ja ka popmuusika maastikul tegutsevate artistidega — aktiivsem koostöö käib hetkel ansamblitega Janno Trump Clarity Ensemble, Liisi Koikson & Joel Remmel, Anna Kaneelina, Raivo Tafenau kvartett jpt. 
2020. aasta kevadel pälvis Joel Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu poolt autasu “Aasta Jazzmuusik” ning aasta hiljem, 2021. aastal pälvis Joel Remmel Trio tunnustuse “Aasta Jazzansambel”. Trio album “Kevad” pärjati 2022. aasta alguses tiitliga “Aasta Jazzalbum”.

Ramuel Tafenau on üks noorema generatsiooni säravamaid trummareid, kes on koostööd teinud mitmete kodumaiste pop- ja jazzmuusikutega, näiteks Joel Remmel Trio, Kalle Pilli Quintet, Paul Daniel, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Tallinna Kammerorkester, Erki Pärnoja, Sander Mölder, Raivo Tafenau, Liisi Koikson, Ott Lepland, Birgit Sarrap ja teised. Mitmed erinevad koosseisud ja ettevõtmised on viinud Ramueli lavalaudadele üle Eesti, samuti mitmetele festivalidele ja tuuridele Soome, Rootsi, Venemaale, Saksamaale ja Horvaatiasse.

Korraldajad: Loovüksus, Mustjala osavald
Festivali kunstiline juht: Aare Tammesalu

Toetajad ja koostööpartnerid: Kulturiministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvusringhääling, Saaremaa vald, Kultuurikõla, Vöimalus, Warma auto (Škoda), Saarte Hääl, Raadio Kadi, Ninase puhkeküla, Pointprint, Uus Kontsert

Piletid: Piletikeskus

Rohkem infot: www.mustjalafestival.ee 
 

image

Tagasi