Muusikasündmuste kalender

Mustjala festival 2024

28.06.2024
Koht: Mustjala Anna kirik, Mustjala, Saaremaa
Kell: 19:00

Kammerorkester ME106
Dirigent Andrus Kallastu

Kava:
Dmitri Šostakovits - Kammersümfoonia op 110a
Arvo Pärt - Summa keelpilliorkestrile
Arnold Schönberg - Verklärte Nacht (Kirgastunud öö) keelpilliorkestrile


Kammerorkester ME106 on agentuuri Uus Kontsert poolt ellu kutsutud loomeüksus Eestis. Vajadus sellise kollektiivi järele oli tungiv, et tuua kuulajate ette orkestrimuusika väärtteoseid kogu vabariigis. Orkestri tegevus hõlmab lisaks kontsertidele suuremates keskustes ka esinemisi Räpinast Hiiumaani ja Valgast Narvani. Nimetus ME106 on analoog armastatud kontserdisarjale Muusika Eestimaale 106. Number muutub igal aastal ühe võrra suuremaks, vastavalt Eesti Vabariigi vanusele. Kammerorkestrisse ME106 on kutsutud musitseerima Eesti säravamad keelpillimängijad ja rikkaliku orkestrimängu kogemustega muusikud naaberriikidest.

Tänaseks on toimunud ulatuslikud kontsertreisid Eestis J. S. Bachi teostega klaverile ja orkestrile (solist Irina Zahharenkova) ning A. Piazzolla 100-le sünniaastapäevale pühendatud kontserdid  väljapaistavate solistidega Rootsist (Jens Lundberg - bandoneon) ja Prantsusmaalt (Remy Poulakis – akordion, vokaal). Orkestri ees on soleerinud pianistid Kalle Randalu ja Andrejs Osokins, viiuldajad Dalia Dedinskaite, Paula Šumane, Arvo Leibur ja Triin Ruubel-Lilleberg, flötist Liina Fidelman, organist Piret Aidulo, sopranid Sonora Vaice ja Elena Braznik, metsosopran Iris Oja, kontratenor Ivo Posti, bassid Ain Anger ja Priit Volmer jt. Seljataga on edukas koostöö dirigentide Andrus Kallastu, Valle-Rasmus Rootsi ja Andris Veismanisega (Läti Rahvusooper). Kontserdipubliku tuline vastuvõtt ja kriitikute soosivad hinnangud kõikjal innustavad uutele kunstilistele otsingutele, orkestri tegevus laieneb lähiajal muusikasündmustele kogu Baltikumis.


Andrus Kallastu on vabakutseline helilooja ja dirigent. Ta on tuntud ka kui aktiivne kontserdielu organiseerija, erinevate projektide kunstiline juht ja produtsent ning mitmete festivalide algataja ja eestvedaja. Kallastu on teinud koostööd paljude suurepäraste muusikutega Eestis, Soomes, Saksamaal, Šveitsis, Prantsusmaal ja mujal Euroopas. Muusikalise kogemuse, stiilitaju ja teadmiste poolest on Andrus Kallastu silmapaistvalt mitmekülgne: interpreedina on ta esitanud teoseid gregoriaanikast kuni ultramoodsate interdistsiplinaarsete kompositsioonideni ning olnud hinnatud barokk- ja klassikalise muusika interpreet.


Korraldajad: Loovüksus, Mustjala osavald
Festivali kunstiline juht: Aare Tammesalu


Toetajad: Kulturiministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvusringhääling, Saaremaa vald, Kultuurikõla, Vöimalus, Warma auto (Škoda), Saarte Hääl, Raadio Kadi, Ninase puhkeküla, Pointprint, Uus Kontsert

Piletid: Piletikeskus

Rohkem infot: www.mustjalafestival.ee
 

image

Tagasi