Muusikasündmuste kalender

Tartu laulu- ja tantsupidu 2024. Kontsert-etendus “Mul kõige armsam”

21.06.2024
Koht: Eesti Rahva Muuseumi väliala
Kell: 21:00

Mis on õnn? See on kindlasti üks maailma vanimaid küsimusi.

Aadamast alates on otsitud igikestvat õnne, milles elada ja hingata. Kuid kus ta ennast siis peidab? Kes ta on ja kuhu läheb? Mis on see püha õnn ning kust teda leida? Tähendusest ja tähendustest. Ema armust, armsama silmadest, lapse naeratusest. Heast hommikusöögist, ilusast ilmast, laskesuusatamisest. 

Siin, taevatähenduse all, loome me ise tähendusi, vajame tähendust ning soovime ka ise midagi kellelegi tähendada, sest tähendus on tähtis. Eriline tähendus on kõigel, mis sirab kaugel, teisel kaldal, rohelisemal rohul, salapäraselt kättesaamatus kauguses. 

Kontsertlavastuses “Mul kõige armsam” saavad kokku lähedus ja kaugus, nagu reaalsus ja unistus, mis tõelises õnnes kaksainsusena elutsevad. Koos näitlejate, ligi 300 laulja ning Jakobi Mäe Teatristuudio õpilastega sünnib õrnas atmosfääris maailm, kus igatsetakse ja otsitakse elus kõige olulisemat. Kõlavad Veljo Tormise, Tuudur Vettiku, Tõnu Kõrvitsa, Pärt Uusbergi, Eriks Ešenvaldsi, Urmas Sisaski ja Hain Hõlpuse teosed. 

Lavastaja Priit Strandberg
Muusikaline juht Küllike Joosing
Kunstnik Maarja Meeru
Liikumisjuht Marika Aidla
Dramaturgid Priit Strandberg, Helo Kaplinski ja Elo Kaalep
Osades Linda Porkanen, Kristjan Üksküla ja Jakobi Mäe Teatristuudio õpilased
Koorid Tartu Üliõpilassegakoor (Küllike Joosing), Tartu Noortekoor (Markus Leppoja, Kadri Leppoja, Riho Leppoja), Tartu Ülikooli Kammerkoor (Triin Koch), Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor (Triin Koch), Tartu Tervishoiu Kõrgkooli Naiskoor Emajõe Laulikud (Vilve Maide), Tartu Karlova Koorikooli Neidudekoor Kurekell (Vilve Maide), Elleri Neidudekoor (Külli Lokko), Tartu Poistekoor (Sten Zaitsev ja Annelii Traks) 

Kontsertetendus toimub kahel kuupäeval: 20. ja 21. juunil.

Kontsert-etendus “Mul kõige armsam” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Pilet: Piletilevi
Lisainfo: Tartu laulu- ja tantsupidu 2024
 
image

Tagasi