Muusikasündmuste kalender

Haapsalu Valgete Ööde festival: Lageda laulud

28.06.2024
Koht: Haapsalu toomkirik
Kell: 21:00

Voces Tallinn
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Risto Joost

Kavas: Tõnu Kõrvits „Lageda laulud“ / „The Moorland Elegies“

„Lageda laulud“ on üheksaosaline tsükkel koorile ja keelpilliorkestrile. Teoses on kasutatud Emily Brontë (1818–1848) luuletusi, mille on valinud, järjestanud ja tõlkinud Doris Kareva.

Varalahkunud Emily Brontë elas oma elu suuresti üksinduses, keset lagedaid rabamaastikke. Samadest maastikest, Yorkshire´i nõmmelagendikest on võrsunud ka Emily Brontë napp, intensiivselt sissepoole pöördunud, müstiliseks või metafüüsiliseks peetud luule. Kui väike valik sellest 1846. aastal ilmus, koos õdede Charlotte’i ja Anne’i luuletustega Currer, Ellis ja Acton Belli pseudonüümide all, müüdi kaks raamatut. Küll aga ilmus kolm arvustust, mis tõstsid esile just Emily Brontë jõulist omapära. Tema üksildustundest kantud tekstid on ausad ja vahetud. „Lageda laulud“ on teekond südame kõige salajasematesse soppidesse – sinna, kuhu teinekord ei julge piiludagi.

2018. aastal tunnustati „Lageda laule“ Eesti Muusikaauhindade jagamisel aasta klassikaalbumi tiitliga ning 2019. aastal etendus Vanemuise teatris samanimeline ballett.

Info ja piletid: Eesti Kontsert
 
image

Tagasi