Muusikasündmuste kalender

Haapsalu Valgete Ööde festival: Sina oled valgus ja hommik

27.06.2024
Koht: Haapsalu toomkirik
Kell: 21:00

Läti Raadio koor
Tallina Kammerorkester
Dirigent Risto Joost

Kavas:
Tõnu Kõrvits. „Sina oled valgus ja hommik“ / „Sei la luce e il mattino“

„Sina oled valgus ja hommik“ on kaheksaosaline tsükkel koorile ja keelpilliorkestrile. Teoses on kasutatud itaalia poeedi Cesare Pavese (1908–1950) luuletusi, mille on valinud, järjestanud ja tõlkinud Doris Kareva.

Tõnu Kõrvitsa sõnul on teos justkui sügavikust lauldud hümn elule ja armastusele: „Seal on armastust looduse ja maa vastu, on väga palju igatsust, leina, kurbust, ilu ja nostalgiat. Aga sellest hoolimata on need tekstid täis elu ja voolavust ning mingit müstilist pulbitsemist ja tukslemist.“
Teose tellijad ja esmaesitajad on Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor dirigent Risto Joosti juhatusel. Maailmaesiettekanne toimus 16. juuni 2019 Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas. Teos on salvestatud koostöös Soome plaadifirmaga Ondine, salvestis on ilmunud 2020. aastal.

CD-plaat „Sina oled valgus ja hommik“ (You Are Light and Morning) valiti 2020. aastal Prantsuse muusikaajakirja Classica kuu plaadiks. Samuti kõlas teos Tallinna Kammerorkestri ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses Itaalias MITO Settembre Musica festivalil Pavese sünnilinnas Torinos ja ka Milanos.

Info ja piletid: Eesti Kontsert
image

Tagasi