Muusikasündmuste kalender

Naiste ja vähemusrühmade heliloomingule keskenduv sügistuur "Hilissuvi"

03.10.2023
Koht: Tartu, Heino Elleri Muusikakooli väike saal
Kell: 18:00

Oktoobri esimesel nädalal leiab aset naiste ja vähemusrühmade heliloomingule keskenduv sügistuur “Hilissuvi”, mille kontserdid toimuvad Võrus, Põlvas, Tartus, Nõos, Pärnus ja Tallinnas. Tuuri kava asetab kontseptsionaalse rõhu alternatiivsele muusikaloojutustusele, sooviga esindada neid, kes on seni nii muusikas kui ühiskonnas laiemalt alaesindatud olnud. Kontserdil kõlab muuhulgas kolm esiettekannet.

Katrin Alleri uudisteos kujutab keerukuju mängu. Aller kirjeldab teost järgmiselt: “Mu miniatuurne pala kopeerib kirjeldatud ideed täiesti otseselt. Üks väike peatus tekib küll ka varem, ent see on petlik, põgus seisak või mõttehetk. Ainus, mis eristub tavapärasest mängust, on teose lõppu lisatud lühike kooda. Kas seda üldse esitada, annan pianistide valida”.

Julius Eastmani muusika käsitleb tema kogemust mustanahalise gei heliloojana valgetest meestest domineerivas muusikalises eliidis. Eesti esiettekandena kõlab tema “Touch Him When” (“Puuduta teda mil”) neljale käele.

Esiettekandele tuleb ka Gregor Kulla uudisteos “branch” (“oks”) sooloviiulile, mis kujutab endast oksa arhetüüpi kõlas. Helilooja lisab: “Teose loomisprotsess püstitus küsimusele, kas mul on võimalik midagi endale lähedale kirjutada, või endast välja, lahti?”

Esmakuulamiste kõrval tuleb esitusele ka Lili Boulangeri, Isabella Leonarda ja Helena Tulve muusika, mida esitavad Kärt Käämbre, Lisanna Laansalu ja Triin Veissmann.

Sügistuuri kunstiline juht on Gregor Kulla, kujundaja Mette Mari Kaljas.

Sissepääs tasuta
Lisainfo: Facebook


image

Tagasi