Muusikasündmuste kalender

Eesti nüüdimuusika Itaalias. I Concerti di Villa Nobel

22.06.2023 - 22.06.2023
Koht: Villa Nobel, Sanremo, Itaalia
Kell: 19:00

Irina Zahharenkova - klaver
Paula Šumane - viiul
Aare Tammesalu - tšello

Kava:

Ludwig van Beethoven - Klaveritrio op 1 nr 1 Es-duur
Erkki-Sven Tüür - "Lichttürme" klaveritriole
Tõnu Kõrvits - "Talve tee" klaverile
Arno Babadžanjan - Klaveritrio fis-moll

 

Irina Zahharenkova on Eesti väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta on võitnud peapreemiad mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), Georges Enesco konkurss Rumeenias (2005), Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002) pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu. Zahharenkova õpps klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Lilian Semperi ning Sibeliuse Akadeemias prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna juures. Ta annab sageli kontserte ka ajaloolistel klahvpillidel – klavessiinil ja haamerklaveril.

Irina Zahharenkova on esinenud festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras, Brasiilias, Šveitsis, Hispaanias ja Eestis ning olnud solist ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Iisraeli Filharmoonikute, Orchestre de la Suisse Romande’i, Orchestre National de Lorraine’i ja mitmete teiste orkestrite ees. Tähelepanu on äratanud ka tema plaadistused. Eriti positiivseid hinnanguid on saanud Scarlatti sonaatide CD, mis ilmus 2012. aastal Moskva filma Classical Records alt. Ta on Eesti Kultuurkapitali 2020. aastapreemia laureaat.

Paula Šumane on väljapaistev Läti viiulisolist, kes võitis 2019.aastal Läti  muusikaauhinna. Solistina on ta teinud koostööd paljude nimekate orkestritega - Lissaboni Metropolitan orkester, Baden-Badeni filharmooniaorkester, Hofer Symphoniker, Läti Riikliku Sümfooniaorkester, Sinfonietta Riga,Liepaja Sümfooniarkester, Klaipeda Riikliku Muusikateatri orkester jt. P. Śumane on mänginud  dirigentidega nagu P. Steinberg, S. Quatrini, D. Raiskin, S. Young, A. Poga, F. I. Ciampa, A. Mende, L. Foster,
M. Mariotti, N. Šne, E. Oue. Paula Šumane on lõpetanud kaks kuulsat muusikaülikooli - Conservatoire National Superieur de Musique et de Danse de Paris ja Kunstuniversität Graz kõrgelthinnatud professorite Yair Kless ja Boris Garlitsky käe all.

Tšellist Aare Tammesalu tegutseb solisti ja kammermuusikuna, esitades nii klassikalist repertuaari kui ka nüüdismuusikat. Lisaks on ta aktiivne kontserdikorraldaja. Tammesalu õppis tšellomängu Tallinna Muusika-keskkoolis L. Leichteri klassis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis I. Juuli ning prof. T. Velmeti juures. Tammesalu on Vabariikliku keelpillimängijate konkursi (1987) laureaat. Hiljem täiendas ta end EMTA magistrantuuris prof. P. Paemurru juhendamisel. Oma pillimänguoskusi on ta lihvinud eratundides Moskvas prof. Mihhail Homitseri juures. Lisaks kontsertidele Eestis on ta esinenud ja Euroopas, USA-s, Kanadas, Jaapanis, Brasiilias, Iraanis, Venemaal jne. Tammesalu tegevust on tunnustatud Hendrik Krummi nimelise Kultuuripreemia (2012), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2013), Eesti Teatriliidu Aastapreemia žürii eripreemiaga (2014) ja Eesti Muusikanõukogu Aastapreemiaga (2019). Ta on Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht.

Kontserdi korraldajad: Associazione Culturale Concertistica "Musica a Santa Tecla", Loovüksus
Toetab Kultuuriministeerium
 

image

Tagasi