Muusikasündmuste kalender

Mustjala festival 2023: Romantilised meloodiad

14.07.2023 - 14.07.2023
Koht: Loona mõis, Saaremaa, Eesti
Kell: 19:00

Vadim Tchijik on mitmete mainekate rahvusvaheliste konkursside laureaat: N. Paganini konkurss Genovas, P. Tšaikovski konkurss Moskvas, R. Lipizeri konkurss Gorizias, Rahvusvaheline viiuldajate konkurss Portogruaros (Itaalia). Viiulimängu asus ta õppima kuueaastaselt ja andis oma esimese kontserdi juba kahe aasta pärast. Ta õppis Moskvas kuulsas P. Tšaikovski nimelises andekatele lastele mõeldud erimuusikakoolis, seejärel Lyoni Riiklikus Konservatooriumis ja Kölni Muusikakõrgkoolis. Ta on täiendanud end Southern Methodist University Meadows School of Arts´is Dallases ja Chigiana Muusikaakadeemias Sienas, pälvides alati kõrgeima tunnustuse. Tema õpetajateks olid legendaarsed viiuldajad Boris Belkin, Ivry Gitlis, Edouard Schmieder, Herman Krebbers, Mihaela Martin ja Irina Botchkova.

Vadim Tchijik on soleerinud paljude orkestrite ees: Moskva Sümfooniaorkester, Põhja-Hollandi Sümfooniaorkester, Mehhiko Sümfooniaorkester, Harkovi Filharmoonikud, Orchestra di Teatro di Genova, Freiburgi Sümfooniaorkester, Orchestra di Padova e del Veneto, Uljanovski Filharmoonikud, Gunma Kammerorkester, Västeras Sinfonietta, Camerata of Coahuila, Musica Vitae Chamber Orchestra, Basse-Normandie, Garde Républicaine, Yaroslavli Filharmoonikud, Akademik Baskent (Ankara), Plano Sümfooniaorkester jt. Vadim Tchijik on esinenud paljudes mainekates kontserdisaalises ja teda on kutsutud väljapaistvatele festivalidele: Festival Radio France and Montpellier, Pablo Casals Festival, Auvers sur Oise, Colmar, Nancyphonies, Guebwiller, Royan, Festival of St-Riquier, Fetes Romantique de Nohant, Semaines Musicales de Tours, Music Festival des Grands Crus de Bourgogne, Japan Music festival, Okayama Music Festival, Young Artists Festival (Los Angeles), Festival of Guil-Durance, Music Art Festival (Grenoble), Portogruaro International Music Festival, Settimane Musicale di Ravello, Salon of the Arts (Sofia), Felicja Blumental Festival (Tel Aviv), Euro Musica Vitae Festival (Rootsi), Festival Internacional Cinco de Mayo Puebla, Juventus, Musicora (Pariis).

Vadim Tchijik on mitme festivali kunstiline juht. Ta juhendab sageli noori muusikuid meistriklassides Euroopas, Aasias ja Lõuna-Ameerikas. Ta on ka ansambli Les Virtuoses rajaja ja kunstiline juht. Tchijik mängib Ferdinando Gagliano poolt 1775. aastal Napolis ehitatud viiulil.

Armine Gasparan-Varvarian õppis Jerevani muusikakoolis ja Jerevani Konservatooriumis, Marseille'i CNR-i konservatooriumis ja National and Superior Conservatory of Music Parisis. Ta on Palma d’Oro rahvusvahelise konkursi laureaat ja Vercelli konkursi finalist. Tema õpetajateks olid mainekad pianistid Pierre Barbizet, Jeannine Vieuxtemps, Dominique Merlet, Aquiles Delle Vigne, Eléna Varvarova, Michael Rudy. Ta tegutseb klaveriprofessorina, annab meistriklasse ja kuulub konkursside žüriidesse. Samuti esineb ta pidevalt erinevates kontserdisarjades ja festivalidel Prantsusmaal ning Euroopas. Tema ansamblipartneriteks on olnud Laurent Korcia, Dominique de Williencourt, Brigitte Fossey, Quatuor Elysée, François Salque, Amanda Favier, Vadim Tchijik, Hae Sun Kang, Béata Halska, Sergeï Kalinine. Varvarian on festivalide L’Eure Poétique et Musicale ja Automne Musical de Taverny rajaja ning kunstiline juht.

Pikkade traditsioonidega Mustjala festival kutsub muusikasõpru Saaremaale - imekauni puutumatu loodusega paika, mis on kui loodud puhkamiseks ja kunsti nautimiseks. Siin on, mida vaadata ja kogeda: meri, kadakad, tuulikud, kiviaiad, rookatused ja eelkõige muidugi kadestamisväärse naljasoonega saarlased ise. Vaikus ja rahu aitavad eemalduda töistest muredest, lõõgastuda, pühenduda iseendale.
25. juunist kuni 16. juulini 2023 Saaremaal ja Muhus toimuvatel kontsertidel ning sündmustel esinevad viiuldajad Pawel Zalejski (PL), Vadim Tchijik (FR), Paul Šumane (LV), Triin Ruubel (EE), Arvo Leibur (EE), Nazar Kozhukhar (UA), Kristjan Rudanovski (EE), sopran Sonora Vaice (LV), pianistid Irina Zahharenkova (EE), Armine Varvarian (FR), Kärt Ruubel (EE), organist Piret Aidulo (EE), dirigent Andrus Kallastu (EE), näitleja Andres Raag (EE), ansamblid Floridante (EE), Titoks (EE), Pasztorhora (HU), Siim Aimla Funk Band (EE), kammerorkester ME105 (EE) jt.

Festivali kunstiline juht on Aare Tammesalu
Rohkem infot: mustjalafestival.ee

Toetajad:
Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvakultuuri Keskus
Saaremaa vald
Fond Vöimalus
Liszti Instituut

Piletid: Piletikeskus

Festival jätab endale õiguse teha kavas muudatusi ja täiendusi

image

Tagasi