Muusikasündmuste kalender

Keelpillikvartett Lõõm MÜLÄ baaris

15.06.2023
Koht: Mülä baar, Tartu
Kell: 19:00

Esitajad:
Keelpillikvartett Lõõm:
 Johan Kristjan Aimla (viiul)
 Sandra Helenda Valdma (viiul)
 Kristin Klesment (vioola)
 Anton Hannes Karin (tšello)

Lõõm on hetkel pea ainus Eestis tegutsev keelpillikvartett, kelle repertuaari lõviosa koosneb pärimus- ning džässmuusikast. Kvartetti kirjeldades on läbiv märksõna pühendumus: suur osa koosseisu loominguprotsessist on töö algallikatega - kuulates ja analüüsides ülima põhjalikkusega nii eesti pärimusmuusika arhiivisalvestisi kui ka džässilegendide mängu.
Koosmängu põhialuseks on ansamblil omavaheline tunnetus ja vahetu mõistmine. Selleks on koosseisul päevakorras palju rütmiharjutusi, kontakt-impro mänge ning kohaloluharjutusi.

Lõõm liigub ajast tagasi ning võtab käsile eesti labajalad ja polkad, proovides ühtpidi säilitada sajanditaguseid külapillimehe traditsioone, kuid samas lisades omaltpoolt sellele tänapäevast linnamüra. Keelpillikvarteti seadeisse on lõimitud eksootilist rütmikat ning uuenduslikku harmooniat, aga selle peamiseks inspiratsiooniallikaks on pärimuslik helikeel. Mitmekülgses kavas tuleb esitusele ka Johan Kristjan Aimla originaalloomingut, mille eeskujuks on samuti vägev esivanemate pärand.

2023. aasta kevadel võitis Lõõm Viljandi pärimusmuusika keskuse konkursil Noor pärimusbänd 2023 I koha, lisaks on nad üles astunud festivalidel TUJA 2023, Unustatud mõisad 2022 ning andnud kontserte Eesti erinevais paigus.

Pilet ja lisainfo: Fienta

image

Tagasi