Muusikasündmuste kalender

Kammerkoor "Eesti Projekt" ehk legendaarne Liisu koor

15.04.2023
Koht: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Peeter Süda saal
Kell: 16:00

Kammerkoor "Eesti Projekt" ehk legendaarne Liisu koor oli 1980ndate lõpus -1990ndate alguses Eestis täiesti omaette fenomen, mis loodi 02.12.2986 ning sai inspiratsiooni EFKst, inspireerides samal ajal ise väga paljude uute kammerkooride asutamist Eesti koorimaastikul. Koorist kujunes tolle aja noortele heliloojatele teatud mõttes loomelabor, sageli esitati heliloojate uudisloomingut. Eriliselt kasutas seda võimalust noor Urmas Sisask, kes on loonud spetsiaalselt Liisu koorile mitmed teosed, osad pühendusega nii koorile kui ka dirigent Anne-Liisile (koori poolt on salvestatud mitu CD-d Sisaski muusikaga.)

Ka koori katsetused jätkata hiljem poolprofessionaalse palgakoorina oli noores tärkavas Eesti vabariigis ning eesti koorimaastikul väga erakordne ja julge samm.

Ehkki koori aktiivse loometöö periood jäi ajaliselt suhteliselt lühikeseks, oli see tähelend siiski nii intensiivne, et jäi särama veel pikkadeks aegadeks Eesti koorimuusika taevale.

Koori liikmeskonda kuulus algusest peale väga erinevate erialade üliõpilasi konservatooriumist ja ka kunstiakadeemiast, kellest tänaseks on saanud meie muusikaelu tuntud ja tunnustatud interpreedid ning kunstnikud – lisaks dirigentidele Anne-Liis Pollile ja Celia Roosele ka Jaan-Eik Tulve, Martti Raide, Kalev Konsa, Terje Terasmaa, Marko Lõhmus, Heli Reimann, Indrek Umberg, Mart Laur, Mall Ney, Ave Tuhkur, Kaja Post, Matis Männa, Inta Roost, Kaido Janke, Riina Roose, Andrus Kalvet, Toomas Volkmann, Kadri Viires, Erik Salumäe ja paljud-paljud teised.

Kõike seda meenutavad 15. aprilli kontserdil Anne-Liis Poll (asutaja dirigent), Celia Roose, Elmo Tiisvald, Marko Lõhmus, Jaan-Eik Tulve ja Ene Salumäe. Liisu koorile iseloomulik entusiastlik õhustik on tagatud!

Pilet: Fienta
Lisainfo: Ajaloomuuseum

image

Tagasi