Muusikasündmuste kalender

Lossimuusika

19.03.2023 - 19.03.2023
Koht: Kadrioru loss / Kadrioru kunstimuuseum
Kell: 18:00

Aureliusz Goliński – barokkviiul (Poola)
Imbi Tarum – klavessiin

Kava:

Johann Sebastian Bach
Sonaat viiulile ja klavessiinile D-duur BWV 1022
   [...]
   Allegro e presto
   Adagio
   Presto

Arcangelo Corelli
Sonaat viiulile ja basso continuole A-duur op. 5 nr. 9
   Preludio. Largo
   Giga. Allegro
   Adagio
   Tempo di Gavotta. Allegro

Alessandro Scarlatti
Toccata per ottava stesa. Preludio (Napoli 1723)

Jean-Marie Leclair
Sonaat viiulile ja basso continuole a-moll op. 5 nr. 7
   Largo
   Allegro
   Adagio
   Tempo di Gavotta

Carl Philipp Emanuel Bach
Sonaat B-duur Wq 77 H.513
   Allegro molto
   Largo
   Presto

Koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga

Aureliusz Goliński kuulub Euroopa juhtivamate vanamuusika spetsialistide hulka. Tema põhiliseks väljundiks on töö oma orkestriga Arte dei Suonatori, mille ta asutas Poznanis koos Ewa Golińskaga.
Arte dei Suonatori on muutunud üheks rahvusvaheliselt tuntuimaks Poola ansambliks, kelle repertuaar esindab laia valikut 17. ja 18. sajandi stiilidest. Arte dei Suonatori on teinud koostööd paljude tuntud vanamuusika valdkonna muusikutega nagu like Reinhard Goebel, Roberta Invernizzi, Rachel Podger, Hidemi Suzuki, Martin Gester, Dan Laurin ja Alexis Kossenko.
Aureliusz Golinski interpretatsioon ja lähenemisviis on äratanud rahvusvahelist tähelepanu, mille tunnistuseks on paljud auhinnad CD-de eest: Gramophone Award, Diapason d’Or, Luister 10, 10 de Repertoire, Gramophone Editor’s Choice, Gramophone CD of the Month, Classics Today, Prelude orchestral CD of the year, Choc du Monde de la Musique.
Aureliusz Golinski õpetab barokkviiulit Kuninglikus Taani Muusikaakadeemias Kopenhagenis.

Imbi Tarum on tuntumaid Eesti klavessiinimängijaid. Lõpetas Eesti Muusikaakadeemia prof. Bruno Luki klaveriklassis (cum laude). Klavessiini alal on end täiendanud Ton Koopmani, Vaughan Schleppi jpt meistrikursustel.
2008. aastal täiendas ta end Amsterdami Kuninglikus Konservatooriumis Bob van Aspereni, Menno van Delfti, Therese de Goede jt juhendusel.
Aastatel 1978—92 oli I. Tarum klavessiinimängija ansamblis Hortus Musicus, esinedes enamikus Euroopa maades, Iisraelis ja USA-s, samuti endise Nõukogude Liidu linnades ja mainekatel rahvusvahelistel festivalidel (Utrecht, Glasgow, Split, Boston, Helsinki, Kuhmo, Flanders). Aastast 1992 mängib ta ansamblis Tallinn Baroque, samuti Tallinna Barokkorkestri, Soome-Eesti Barokkorkestri ja ansambli Corelli Consort koosseisus continuo-mängija ja solistina. Ta on teinud koostööd mitmete teiste orkestrite ja ansamblitega (Concerto Copenhagen, Concerto Palatino, His Majesty’s Sagbutts and Cornetts, Tallinna Filharmoonia Kammerorkester, Sansara jt). Soolokontsertidega ja orkestrisolistina on I. Tarum esinenud paljudes Euroopa riikides. Eesti solistide K. Urbi, R. Joosti, U. Jolleri, K. Plaasi, T. Jõesaare jpt kõrval on tema partneriteks olnud Hollandi bass Harry van der Kamp (kelle kursustel Kuopios oli ka kontsertmeister kahel järjestikusel aastal ), Saksa tšellist Hans-Rolf Hauck ja plokkflöödimängija Ingrid Paul, Rootsi kontratenor Mikael Bellini, klavessiinimängijad Edward Parmentier (USA), Ives Cuenot (Prantsusmaa) ja Anssi Mattila (Soome), viiuldajad Xiang Gao (USA) ja Lucy van Dael (Holland), laulja Ellen Hargis (USA), flöödimängijad Jaume Cortadellas (Hispaania) ja Jari Puhakka (Soome), viola da gamba mängija Bruno Re (Itaalia),
sopran Agnés Alibert (Prantsusmaa), oboemängija Rafael Palacios (Mehhiko) jt. Tihe koostöö seob teda ka Läti ja Leedu barokkmuusikute ning -festivalidega.
Alates 1991 õpetab I.Tarum EMTA-s klavessiini- ja basso continuo mängu. Aastatel 1992-2002 õpetas ta suvekursustel Soomes Raudaskyläs ja alates 2000 juhendab iga-aastastel suvekursustel Eestis. Tarum on andnud kursusi muusikakõrgkoolides Haagis, Roomas, Madridis, Salzburgis ja Halles. 2008 õpetas ta rahvusvahelistel Nordplus suvekursustel Ventspilsis. Ta on Klavessiinipäevade kunstiline juht ja Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti esimees. I. Tarum on lindistanud hulgaliselt soolo- ja kammermuusikat Eesti Raadiole, salvestanud Eestis, Rootsis, Saksamaal ja Soomes erinevates projektides. 2007. aastal andis ta välja CD „Vertigo“ prantsuse klavessiinimuusikaga.

LOSSIMUUSIKA on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis ja kontserdisaalides üle Eesti.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Kontserdi korraldajad: Loovüksus MTÜ, Eesti Kunstimuuseum

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling

Täname:
Tallinna Turismiinfo

Info:
lossimuusika.ee
https://www.facebook.com/lossimuusika/

PILETID 10-36 EUR müügil Piletilevis ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas. Peredele ja gruppidele alates 5-st inimesest soodushinnad. Kontserdipilet kehtib samal päeval ka muusemipääsmena.

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas täiendusi ja muudatusi.
 

image

Tagasi