Muusikasündmuste kalender

Aaro Pertmanni vokaalteose esiettekanne Brüsselis

02.12.2022 - 02.12.2022
Koht: Espace Toots Aula, Brüssel, Belgia
Kell: 20:15

Osmose festival, mida korraldab belgia helilooja Danielle Baas, on pühendunud uuele kammermuusikale. Festival toimub Brüsseli ja Liege kammersaalides iga-aastaselt juba alates 2014. aastast alates ja selle kava koosneb peamiselt kammerminiatuuridest. 

Tänavuse festivali programmis on 18. novembrist - 3. detsembrini viis kammerkontserti erinevate belgia kammeransamblite osalusel.
2. detsembril tuleb Espace Toots'i kammersaalis Brüsseli Evere linnaosas esiettekandele Aaro Pertmanni vokaalminiatuur "Decembre" belgia luuleklassiku Emile Verhaereni tekstile. Teose esitavad Sophie de Tillesse (metsosopran) ja Fabio Schinazi (klaver). Tegemist on ühe osaga Pertmanni 8-osalisest laulutsüklist "La Belle Epoque" (2021-2022), mille originaalversioon on kirjutatud baritonile ja klaverile. See laulutsükkel on loodud Esimese maailmasõja eelse perioodi Euroopa erinevate maade luuletajate tekstidele ja on seotud õhtumaise tsivilisatsiooni hääbumise temaatikaga. Algselt on laulutsükkel "La Belle Epoque" loodud eesti interpreetide Atlan Karp'i ja Irina Zahharenkova tellimusel.

2. detsembri Espace Tootsi kammerkontserdil kõlavad lisaks veel Michael Colemani, Paolo Porto, Kao Kayi', Caterina di Cecca, Anne Martini, Danielle Baasi, Shahriar Sharifpouri jt. vokaalteosed.

Lisainfo: http://www.lentrela.be/evenement/festivalosmose/

image

Tagasi