Muusikasündmuste kalender

Lossimuusika

04.12.2022 - 04.12.2022
Koht: Kadrioru loss / Kadrioru kunstimuuseum
Kell: 18:00

Lossimuusika jõulukontsert

MARIA VALDMAA – sopran
LISA KAWASAKI - flööt
IMBI TARUM - positiivorel

Kavas J. S. Bach, G. F. Händel, G. P. Telemann

2014. aastal Londoni Händeli konkursil teise koha ja publikupreemia võitnud sopran Maria Valdmaa on õppinud klassikalist laulu Haagi kuninglikus konservatooriumis Rita Damsi ja Barbara Pearsoni käe all, teinud kannapöörde ajaloolise esituspraktika juurde ning omandanud samas nii bakalaureuse- kui magistrikraadi barokklaulu erialal, juhendajateks Jill Feldman, Michael Chance ja Peter Kooij. Ta osalenud ka mitmetel meistrikursustel Jill Feldmani, Evelyn Tubbi, Jos van Veldhoveni, Paul Agnew’, Sigiswald Kuijkeni jt juhendamisel. Lisaks Händeli konkursile on Maria edukalt esinenud ka rahvusvahelisel barokklaulukonkursil “Premio Fatima Terzo” Itaalias 2013. aastal, kus võitis teise koha. Maria on laulnud soprani soolosid mitmetes Schützi, Bachi, Händeli, Mozarti ja Haydni suurvormides ning Bachi kantaatides. Tema ooperirollide hulka kuuluvad Angelica (Händeli “Orlando”), Gasparina (Haydni intermezzo “La Canterina”) ning Zerlina (Mozarti “Don Giovanni”). Maria on Aleida ansambli asutajaliige ning teeb koostööd ansamblitega Dunedin Consort (UK), Il Gardellino, Vox Luminis (Belgia) ning kooridega nagu Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Madalmaade Bachi Ühing ja Madalmaade Kammerkoor (Holland).

Lisa Kawasaki on sündinud Jaapanis. Flöödimängu õppis ta Tokios Chank-kook Kimi juhendusel ja Hannoveris Andrea Lieberknechti käe all. Lisaks on ta täiendanud oma traversflöödi oskusi Bremenis, õpetajaks Marten Root. L. Kawasaki solistikarjäär on kulgenud koostöös Arcis Ensemble ja Hannoveri Uue Filharmooriaorkestriga. Alates 2015 töötab ta Eesti Rahvusooperis flöödirühma teise kontsertmeistrina.

Imbi Tarum on tuntumaid Eesti klavessiinimängijaid. Lõpetas Eesti Muusikaakadeemia prof. Bruno Luki klaveriklassis (cum laude). Klavessiini alal on end täiendanud Ton Koopmani, Vaughan Schleppi jpt meistrikursustel. Aastal 2008 täiendas end Amsterdami Kuninglikus Konservatooriumis Bob van Aspereni, Menno van Delfti, Therese de Goede jt juhendusel.
Aastatel 1978—92 oli I. Tarum klavessiinimängija ansamblis Hortus Musicus, esinedes enamikus Euroopa maades, Iisraelis ja USA-s, samuti endise Nõukogude Liidu linnades (Moskva, Leningrad, Kiiev jpt), muuhulgas mainekatel rahvusvahelistel festivalidel (Utrecht, Glasgow, Split, Boston, Helsinki, Kuhmo, Flanders). Alates 1992.a. esineb I.Tarum ansamblis Tallinn Baroque, samuti Tallinna Barokkorkestri, Soome-Eesti Barokkorkestri ja ansambli Corelli Consort koosseisus continuo-mängija ja solistina. Ta on teinud koostööd mitmete
teiste orkestrite ja ansamblitega (Concerto Copenhagen, Concerto Palatino, His Majesty’s Sagbutts and Cornetts, Tallinna Filharmoonia Kammerorkester, Sansara jt). Soolokontsertidega ja orkestrisolistina on I. Tarum esinenud paljudes Euroopa riikides. Eesti solistide Kaia Urbi, Risto Joosti, Uku Jolleri, Kädy Plaasi, Tõnu Jõesaare jpt kõrval on tema
partneriteks olnud Hollandi bass Harry van der Kamp (kelle kursustel Kuopios oli ka kontsertmeister kahel järjestikusel aastal ), Saksa tšellist Hans-Rolf Hauck ja plokkflöödimängija Ingrid Paul, Rootsi kontratenor Mikael Bellini, klavessiinimängijad Edward Parmentier (USA), Ives Cuenot (Prantsusmaa) ja Anssi Mattila (Soome), viiuldajad Xiang Gao (USA) ja Lucy van Dael (Holland), laulja Ellen Hargis (USA), flöödimängijad Jaume Cortadellas (Hispaania) ja Jari Puhakka (Soome), viola da gamba mängija Bruno Re (Itaalia),
sopran Agnés Alibert (Prantsusmaa), oboemängija Rafael Palacios (Mehhiko) jpt. Tihe koostöö seob teda ka Läti ja Leedu barokkmuusikute ning -festivalidega.
Alates 1991 õpetab I.Tarum Eesti Muusikaakadeemias klavessiini ja basso continuo- mängu. Aastatel 1992-2002 õpetas iga-aastastel suvekursustel Soomes Raudaskyläs ja alates 2000 õpetab iga-aastastel suvekursustel Eestis. I. Tarum on andnud kursusi muusikakõrgkoolides Haagis, Roomas, Madridis, Salzburgis ja Halles. 2008. aasta suvel õpetas ta rahvusvahelistel Nordplus suvekursustel Ventspilsis. Ta on olnud kõikide siiani toimunud Klavessiinipäevade kunstiline juht, samuti on ta Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti esimees.
I. Tarum on lindistanud hulgaliselt soolo- ja kammermuusikat Eesti Raadiole, salvestanud Eestis, Rootsis, Saksamaal ja Soomes erinevates projektides. 2007. aastal andis ta välja CD „Vertigo“ prantsuse klavessiinimuusikaga.

LOSSIMUUSIKA on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis.
Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling

Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Agentuur Uus Kontsert

Täname:
Tallinna turismiinfokeskus

Info:
lossimuusika.ee
https://www.facebook.com/lossimuusika/

PILETID 10-15 EUR müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Gruppidele alates 5-st inimesest ja lastega peredele soodushinnad.
Kontserdipilet kehtib samal päeval ka Kadrioru kunstimuuseumi pääsmena.

Palume enne piletiostu tutvuda Kadrioru kunstimuuseumi külastamise reeglitega.

image

Tagasi