Muusikasündmuste kalender

Ain Angeri ooperipäevad

12.08.2022
Koht: Haanjamehe talu, Võru maakond
Kell: 19:00

Ain Anger (bass)
Mari Poll (viiul)
Momir Novakovic (akordion)

Piletid: 49€
Osta pilet

Augustis 2022 toimub ainulaadne ja privaatne kontsertelamus, kus maailmakuulus ooperilaulja Ain Anger (bass) esineb koos Mari Polli (viiul) ja Momir Novakovic´iga (akordion). Esitamisele tulevad laulud ja lood, mis paitavad kõrvu, soojendavad südant ning puudutavad hingekeeli kõikidel muusikasõpradel. Ilmselt ei värise Ain Angeri võimsast ja kaasahaarvast esitusest mitte üksnes esinemispaiga seinad, vaid ka kuulajate südamed. Kokku on kõigest kolm kontserti: 12.-14.augustil. Need toimuvad Võrumaa kuldsete kuplite vahel asuvas hubases Haanjamehe talus. Pileteid on piiratud koguses ning neid jagub üksnes kõige kiirematele.
Ain Anger on vaieldamatult nüüdisaja üks maailma parimaid bassilauljaid. Oma maailmatasemel osatäitmiste ja esinemiste eest juhtivatel ooperi- ja kontserdilavadel on Ain Anger pälvinud hulgaliselt kõrgeid tunnustusi, sh 2013. a. Valgetähe III klassi teenetemärk, 2014. a. Eesti Vabariigi kultuuripreemia ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti aastapreemia ning 2020. a. Eesti Kultuurkapitali helikunsti aastapreemia. Esimese eestlasena tunnustati teda 2020 a. Austria Kammersänger´i tiitliga. Viini Riigiooperi solistina on tal ooperirolle kogunenud üle 40. Estonia lavadel on ta laulnud mitemeid suurepäraseid rolle – nt Mefisto osa Faustis, mille eest pärjati teda Eesti Teatriliidu muusikaauhinnaga. New Yorgis on Anger esinenud ka varemalt, kuid 2021/2022 hooajal debüteeris ta edukalt New Yorgi Metropolitan Operas.

Mari Poll (viiul) on nii solisti kui kammermuusikuna andnud kontserte pea kõikjal Euroopas, Uus Meremaal ja USA-s. Ta on soleerinud mitmete orkestrite ees, sealhulgas Pariisi Filharmoonia orkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Norra Raadio orkester, Stavangeri Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Trondheimi Sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, RCM Nüüdismuusika ansambel. Mari Polli esinemised on viinud teda maailma suurtesse kontserdisaalidesse, nagu Wigmore Hall, Cadogan Hall, Philharmonie de Paris, Bridgewater Hall, Oslo kontserdimaja, Flagey kontserdisaal, Casa da Musica jt. Mari Poll on pälvinud mitmeid prestiižseid auhindu nii Eesti kui rahvusvahelistel konkurssidel, sh Tagore kuldmedali (2012), esikoha CSMUNICAJA solistide konkursil (2011), III koha Vibrarte rahvusvahelisel viiuldajate konkursil Pariisis (2011), esikoha Derek Butler London Prize konkursil (2011) jt ning pälvinud mitmeid stipendiume. Aastatel 2014–2019 töötas Poll Stavangeri Sümfooniaorkestri 2. kontsertmeistrina, samuti on ta olnud külaliskontsertmeister Kristiansandi Sümfooniaorkestris, Norrbotten NEO ansamblis, Norra Kammerorkestris, Bodo Sinfoniettas ning abikontsertmeister Stockholmi Filharmooniaorkestris. Alates hooajast 2019/2020 töötab Poll Rahvusooper Estonia orkestri kontsertmeistrina. Samast hooajast on ta ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia viiuliõppejõud.

Momir Novakovic (akordion) on klassikaline akordionimängija, kes on andnud kontserte ning astunud üles paljudel festivalidel üle maailma nii soolo- kui kammermuusikuna. Novakovic on võitnud üle 40 auhinna rahvusvahelistel konkurssidel. Aastal 2008 saavutas ta esikoha „Coupe Mondiale” klassikalise akordioni konkursil Glasgows ning teise preemia rahvusvahelisel akordionistide konkursil „Citta di Castelfidardo” Itaalias. Aastal 2011 pälvis Novakovich oma saavutuste eest Lugano Suursaadikute Klubi auhinna ja aastal 2014 saavutas ta teise koha Lugano Konservatooriumi konkursil „Prix Credit Suisse”. Momir Novakovic on olnud ansamblite Trio Ambassador, Balù ja 900 e presente liige ning teinud koostööd kaasaegse muusika heliloojatega nagu Nadir Vassena, Wolfgang Rhim, Mattias Steinhauer, Giovanni Santini, Alessio Sabella, Tamara Basaric jt. Momir Novakovic lõpetas kiitusega Serbia prestiižseima akordionikooli, Kragujevaci muusikakooli maailmakuulsa õppejõu Miljan Bjeletici käe all. Hiljem jätkas ta Conservatorio della Svizzera Italianas, Luganos, kus pälvis magistrikraadi. Tema õpinguid ning muusikuteed on sponsoreerinud Fritz Gerber Foundation ja Tema Kuninglik Kõrgus Jugoslaavia printsess Elisabeth.
image

Tagasi