Muusikasündmuste kalender

Uue orkestrimuusika foorum "Sofia Symphonic Summit"

10.07.2022
Koht: Bulgaria Hall, Sofia, Bulgaaria
Kell: 19:00

USA kontserdikorraldaja Partners for the Arts Abroad LLC poolt organiseeritav orkestrimuusika foorum Sofia Symphonic Summit toimub tänavu esmakordselt 6.-16. juulini Sofias, Bulgaarias. Projekti eesmärgiks on võimaldada  heliloojatel ja dirigentidel üle maailma kõrgetasemelise orkestriga ühist loomingulist koostööd läbi viia. Projekti raames toimub kaks kontserti, meistrikursused ja loengud.
 
Foorumi programmis on ka Aaro Pertmanni 2019. aastal valminud teose "Tähesonaat" ("Stellar sonata") esiettekanne. See 8-minutiline sümfooniaorkestrile kirjutatud lugu põhineb leedu kunstniku ja helilooja Mikalojus Konstantinas Čiurlionise (1875-1911) samanimelisel sümbolistlikul maalitsüklil (vt. juurdelisatud pilti). Čiurlionisel oli sageli tavaks seostada oma pilte muusikaliste teemadega. Nii on ka "Tähesonaadi" puhul, mis koosneb kahest pildist, milledele on antud muusikavaldkonnast võetud pealkirjad- "Allegro" ja "Andante". Pertmanni uudisteost dirigeerib noor USA dirigent John Rusty Koenig.

Sofia Symphonic Summit'i programmis on kokku 23 uut heliteost. Neist 10 on kirjutatud sümfooniaorkestrile, 10 puhkpilliorkestrile ja 3 teost on soopillile ja orkestrile. Dirigentide meistrikursuseid viib foorumil läbi Sofia Filharmoonikute peadirigent Nayden Todorov.

Sofia Filharmoonia Sümfooniaorkester on tegutsenud 90 aastat. Orkestrit on läbi aegade juhatanud mitmed tuntud diirigendid nagu Gennadi Rozhdestvensky, Juri Temirkanov, Kurt Mazur, Neville Marriner ja Karlheinz Stockhausen. Solistidena on selle orkestriga koos esinenud Dmitri Šostakovitš, Mstislav Rostropovitš, David Oistrah, Svjatoslav Richter jt.

Vaata ka: https://www.sofiasymphonicsummit.com/

image

Tagasi