Muusikasündmuste kalender

Raplamaa laulu- ja tantsupidu "Jutud jõe ääres"

28.05.2022
Koht: Rapla, Tammemäe lauluväljak

Raplamaa laulu ja tantsupidu kannab 2022. aastal nime "Jutud jõe ääres" ning toimub traditsiooniliselt Raplas, Tammemäe lauluväljakul. Pidu algab kell 16.00 rongkäiguga, mis algab Hariduse tänavalt.

 
Raplamaa laulu ja tantsupeo idee autor, Sille Valinu, mõtestab oma ideekavandit järgmiselt:
 
Viiv on ainult hetk. Me võime mõelda selle enesele nii pikaks, kui tahes. Me ei saa seda tagasi keerata, korrata, vaid võime loota ja soovida, et see tuleks uuesti, korduks taas. Aeg voolab edasi nagu jõgi - ootamata, seisatamata. Kui aga astuda jõele sammukese lähemale, võib jõe peegeldusest näha iseenda suureks kasvamise lugu.
 
Rapla laululavast saab 2022. aasta peol nagu ajajõgi, mis voolab ja mis halastamatult seisma ei jää. See jõgi, millest jutustavad meie inimesed, kõige olulisemad - meie pere, meie lapsed, meie vanaemad, vanaisad, vanavanaemad-isad, sõbrad. Sinna aja jõkke on mahtunud palju – raskust, kangust, hellust, õrnust, armastust ja julgust. Peo keskmes on inimesed, kes ulatavad teineteisele ajavoolus käe ja on teineteisele toeks. Vanavanemad on väikestele teenäitajaks ja eeskujuks, kelleta me ajavoolus hakkama ei saa ja kelle toetav käsi on alati vajalik ja elutarkusi jagav. Väikesed on nende jälgedes, kuid omakorda vanavanemate õpetajateks ja rõõmutoojateks, koos oma krutskite ja eripäradega.
 
Läbi tantsude, laulude ja pillimängu väärtustame ka armastust kahe inimese vahel, kellel sünnivad lapsed ja ajajões kasvavad nad muudkui suuremaks ja suuremaks. Kuhu iganes nende teed viivad, on oluline jääda kokku ja hoida armastust, kahetsemata seda, et ajajõgi peatumata edasi tuhiseb. Pidu on ülesehitatud ajajoone võtmes, kuhu kuuluvad lapse sirgumise aeg nooreks, armastuse otsimise aeg, pere ja kodu loomine, töökad ja toimekad pereisad ja lapselapsega koos jõe ääres kasvamine.
 
Soovime, et iga piduline saaks koju minna tundega, et oleme saanud hingeliselt kosutatud – meid on mõtlema pandud oma lähedaste, kallite inimeste väärtustamisele, nende hoidmisele, neile aega võtmisele, nendega olemisele. Olla koos, et mitte avastada ükshetk, et meie lapsed on sirgunud suureks nägemata oma tädi, onu ja vanavanemaid. Või avastada, et aeg on halastamatult mööda tuhisenud ja mõnda inimest enam lihtsalt ei ole ja me ei saanudki päris "päriselt" aega koos veeta. Kahetsemata seda, et aeg kui jõgi ei peatu, isegi mitte viivuks.
 
Peo idee autor:
Sille Valinu

 
Muusikalised juhid :
Thea Paluoja (koorid)
Vahur Soonberg (saateorkester)

 
Rahvatantsujuhid :
Helen Reimand
Age Tekku (assistent)
Mari-Liis Tali (assistent)

 
Võimlejad :
Kadi Saks
Gerda Saks (assistent)
Helena Saks (assistent)
Flöödid: Angela Katkosilt

Viiuldajad: Tekla Tappo
Väikekandled: Terje Kaur
Lõõtspill: Eve Burmeister
Puhkpill: Aigar Kostabi
Rahvapill: Aivar Arak
Stsenaarium: Mari Tammar
Lavastaja: Valter Uusberg
Korralduslik toimkond: Age Rebel, Triinu Ülemaante, Age Tekku

Vaata ka: Facebook

 
image

Tagasi