Muusikasündmuste kalender

Lossimuusika

13.02.2022 - 13.02.2022
Koht: Kadrioru loss / Kadrioru kunstimuuseum
Kell: 18:00

MARIANNE HOFMAN – harf (Holland)

Kava:
Georg Friedrich Händel - Harfikontsert B-duur op 4 nr 6, HWV 294
Louis Spohr - Fantaasia c-moll op 35
Sergiu Natra - Palve (1970)
Albert Zabel - Fantaasia Charles Gounod´ ooperi Faust teemadel op 12

Koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga
Kontserdiga tähistab Lossimuusika oma 8. sünnipäeva 

Hollandi harfimängija Marianne Hofman (s. 1995) alustas muusikaga tegelemist 6-aastaselt sünnilinna Arnhemi muusikakoolis ja asus seejärel õppima Arnhemi Filharmoonikute harfimängija Diana de Vriesi juures. 14-aastaselt võeti ta vastu Arnhemis asuva Artezi konservatooriumi noorte talentide klassi, kus teda juhendas Manja Smits. 2011. aastal astus ta Haagi Kuningliku Konservatooriumi noorte talentide kooli (Ernestine Stoopi harfiklass). Edasi jätkusid õpingud Genti Kuninglikus Konservatooriumis Arielle Valibouse'i juures, kus omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi kõrgeima tunnustusega. Seejärel täiendas ta end Berliini Filharmoonikute harfimängija Marie-Pierre Langlamet´i tundides. 2011 omandas ta orkestrimuusiku magistrikraadi Marion Ravoti juures Berliini Kunstiülikoolis.

Marianne Hofman on osalenud Isabelle Moretti, Isabelle Perrini, Anneleen Leneartsi, Anaïse Gaudemardi, Fabrice Pierre'i, Frédérique Crambelingi, Petra van der Heide, Lavinia Meijeri, Edward Witsenburgi, Natalia Shameyeva ja Patrizia Tassini meistrikursustel. Ta on Honda Competition for Classical Music 2018 Brüssel laureaat.

Hofman on teinud mänginud paljudes orkestrites: Flandersi noorteorkester, Genti Kuningliku Konservatooriumi sümfooniaorkester, Opera Ballet Vlaanderen, Stavangeri sümfooniaorkester, het Gelders Orkest Göttinger Symphonie Orchester, Philharmonisches Orchester der Stadt Trier/Theater Trier, Staatsorchester und Theater Kassel, Staatskapelle Weimar.
2022. aasta veebruaris alustab Marianne Hofman tööd Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri harfimängijana.

LOSSIMUUSIKA on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis.
Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Viimaste aastakümnete jooksul on lossi peasaal pakkunud meeldejäävaid muusikaelamusi nii Tallinna elanikele kui arvukatele külalistele. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes 18. sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Lossis on üles astunud nii säravaimad eesti interpreedid kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud solistid ja ansamblid.

Lossimuusika kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu
Korraldajad: Loovüksus MTÜ koostöös Eesti Kunstimuuseumiga

Toetajad:
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Kultuurkapital
Eesti Rahvusringhääling

Koostööpartnerid:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Agentuur Uus Kontsert

Täname:
Tallinna turismiinfokeskus

Info:
lossimuusika.ee
https://www.facebook.com/lossimuusika/

Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal

NB! Külastaja meelespea

Vastavalt 15.11.2021 jõustunud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldustele tuleb kõigil Eesti Kunstimuuseumi külastajatel (alates 12. eluaasta ja 3 kuu vanusest), sh e-pileti omanikel, esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks.

Tõendamiseks sobivad digitaalsel või välja trükitud kujul:
kehtiv vaktsineerimispass,
COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kehtib positiivsest testist 180 päeva)
Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele (12 aastat 3 kuud kuni 17 eluaastat) muuseumikülastuseks ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 enne külastust ning test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Lisaks aktsepteeritakse alaealistel ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust.

Isikusamasuse tuvastamiseks kehtib tõend üksnes koos isikut tõendava dokumendiga.

Palun kandke maski. Maskikohusuts kehtib kõigile külastajatele alates 12. eluaastat ja vanemad.

Alates 15. novembrist ei kontrollita tõendeid ega testitulemusi muuseumitundidest osa võtvatel, kooli kontaktõppel olevatel õpilastel (12. eluaastast kuni nendeni, kes saavad 2021/22. õppeaasta jooksul 19-aastaseks).
Tõend tuleb esitada õpilaste saatjatel.

COVID-19 immuniseerimise ja läbipõdemise tõendi saab alla laadida: www.digilugu.ee

Info välismaa kodanikele EL COVID tõendite väljastamise kohta

Rohkem infot: https://www.kriis.ee/et

Juhul kui külaline saabub ilma tõendita, on meil kohustus külastajat muuseumisse mitte lubada.

Tingimused kehtivad kuni Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti uute korraldusteni või nende tühistamiseni. Soovitame alati enne külastust siin lehel oleva infoga uuesti tutvuda. Küsimuste korral palume pöörduda muuseumiteenindajate või infotöötajate poole.

image

Tagasi