Muusikasündmuste kalender

RANDALU JA BEETHOVEN II. Kalle Randalu 65

12.11.2021
Koht: Estonia kontserdisaal
Kell: 19:00

Kalle Randalu (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
dirigent Juha Kangas

Kavas:
Ludwig van Beethoven
Klaverikontsert nr 4 G-duur   
Klaverikontsert nr 5 Es-duur

Kontsertidega tähistatakse armastatud pianisti Kalle Randalu 65. sünnipäeva. Jätkuna möödunud muusika-aastale, mis laialt üle maailma oli pühendatud Beethoveni loomingule,  kõlavad kahel järjestikusel õhtul Kalle Randalu ja ERSO esituses kõik Beethoveni viis klaverikontserti – neist kolm esimest “Maestro” ning kaks viimast “Klaverikontserdi” sarjas.

Läbi aegade ühe eredaima interpretatsioonistiiliga eesti pianisti lennukale karjäärile andsid 1980. aastate esimesel poolel hoo sisse saavutused mainekatel rahvusvahelistel konkurssidel: laureaaditiitel Schumanni konkursil Zwickaus (1981), IV koht Tšaikovski konkursil Moskvas (1982), mis on läbi aegade suurim saavutus eesti interpreedilt sellel muusikamaailma tippkonkursil, ning kulminatsiooniks esikoht ARD-konkursil Münchenis (1985). Enam kui kolmkümmend aastat on Kalle Randalu teiseks kodumaaks olnud Saksamaa.

Dirigendipuldis on Keski-Pohjanmaa Kammerorkestri asutaja ja kauaaegne peadirigent Juha Kangas, keda seob tihe side Tallinna Kammerorkestriga ning kes korduvalt on juhatanud ERSOt.

Juubilar mainib, et on seda kohtumist juba väga oodanud. “Oleme aastakümneid palju koos mänginud, ent jätkuvalt on iga kord uus ja põnev – hea on temaga koos muusikat teha.”

Piletid: 26/19€
Osta pilet

Vaata ka: ERSO
image

Tagasi