Muusikasündmuste kalender

ELTS JA SIBELIUS. Tallinna Muusikakeskkool 60

22.10.2021
Koht: Estonia kontserdisaal
Kell: 19:00

Indrek Vau (trompet)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkester
dirigent Olari Elts

Kavas:
Jean Sibelius. Sümfooniline poeem “Saaga” (esitatakse koos TMKK noorte muusikutega)
Tõnu Kõrvits. Trompetikontsert (esiettekanne)
Lotta Wennäkoski. “Verdigris” 
Jean Sibelius. Sümfoonia nr 5

ERSO ja orkestri peadirigent Olari Elts toovad Estonia kontserdisaali lavale Sibeliuse kullaprooviga teosed kõrvuti uute tuultega, mille juured peituvad ometi sügaval traditsioonides. “Heliloojad kirjutavad muusikaloole uusi kihte – ka siis, kui nende teosed on väga otseselt seotud varem looduga,” ütleb hinnatud soome nüüdishelilooja Lotta Wennäkoski, viidates Sibeliuse “Saagast” mõjustatud teose “Verdigris” pealkirjale. Uusi kihte Eesti muusikaloole hakkavad peagi kirjutama ka sel sügisel 60. sünnipäeva tähistava Tallinna Muusikakeskkooli noored muusikud, kellest mitmed osalevad kontserdi avateose esitamisel orkestri koosseisus.

Olari Eltsi sõnul on Sibeliuse sümfooniline mõtlemine erakordselt orgaaniline. “Teemaarenduse puhul tihti kasutatava “seemnest puuks kasvamise” metafoor ei ole ühegi teise Sibeliuse ajastu helilooja puhul nii kohane. Ja viies sümfoonia on selle mõtlemise üks parimaid näiteid,” kommenteerib Elts, kelle jaoks Sibeliuse muusika on väga erilise tähendusega. Sibeliuse imelist viiendat sümfooniat interpreteerib ta ERSOga juba neljandat korda.

ERSO trompetirühma kontsertmeistri Indrek Vau soleerimisel tuleb esiettekandele Tõnu Kõrvitsa trompetikontsert. “Armastan selle pilli kõla, ilmekust ja tundlikku ning muutlikku tooni,“ ütleb helilooja, loetledes, et nii Miles Davis, Chet Baker kui ka paljud teised on olulisel kohal tema arvukates playlist’ides.

Piletid: 26/19€
Osta pilet

Vaata ka: ERSO
image

Tagasi