Muusikasündmuste kalender

Bruno Maderna nimeline heliloojate foorum

15.07.2021 - 15.07.2021
Koht: Lvivi Filharmoonia kontserdisaal, Lviv, Ukraina
Kell: 17:00

Kontserdil kantakse Lvivi Filharmoonia juures tegutseva Phoenix Ensemble'i poolt ette 12 uut heliteost erinevate maailma riikide heliloojate loomingust. Phoenix Ensemble'i baaskoosseisuks on keelpillikvartatett, mida on laiendatud juurdelisatud instrumentidega vastavalt vajadusele. Phoenix Ensemble baaskoosseisu liikmeteks on Mykola Haviuk (viiul), Petro Titiaiev (viiul), Vadim Pedorych (vioola) ja Denys Litvynenko (tšello).

Teiste hulgas kõlab kontserdil esiettekandes ka Aaro Pertmanni 8-minutiline kammerteos "Liivimaa värvid" op. 59 (2020) flöödile, klarnetile, 2 viiulile, vioolale ja tšellole.

Bruno Maderna nimelist heliloojate foorumit korraldab organisatsioon KLK New Music. KLK New Music korraldab juba alates 2013. aastast koostöös Lvivi Filharmooniaga rahvusvahelisi heliloojate foorum-konkursse, mida finantseeritakse EL projektide, Lvivi Filharmoonia ja heliloojate endi poolt. Lisaks on viimastel aastatel KLK New Musicu tegevus laienenud ka oma tegevuse algufaasis olevate interpreetidele, dirigentidele ja lauljatele, kellele pakutakse võimalusi esineda koos Lvivi Filharmoonia Sümfooniaorkestriga. Nende repertuaar nimetatud projektides koosneb peamiselt tuntud klassikalistest teostest. Kõigist kontsertidest valmivad professionaalsed salvestised, mida projektides osalejatel on võimalik oma edasises loomingulises tegevuses tutvustava materjalina kasutada.

Vaata ka: http://klknewmusic.com/bruno-maderna-international-composers-competition-5th-edition-2021/
image

Tagasi