Muusikasündmuste kalender

IX EESTI PIANISTIDE KONKURSI FINAAL

29.11.2019
Koht: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Suur saal
Kell: 19:00

Konkursi finalistid
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent JAAN OTS

20.–29. novembrini 2019 toimuvale IX eesti pianistide konkursile on oodatud osalema kõik Eesti kodanikud ning Eestis õppivad välisriikide tudengid. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast on võrsunud mitu põlvkonda nimekaid pianiste, kellest umbes 20 on tulnud rahvusvaheliste konkursside laureaadiks, tegutsedes juhtivate pianistide ja pedagoogidena nii Eestis kui välismaal.

Konkurss toimub kolmes voorus, millest viimane annab parimaile võimaluse esineda Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees. Kõik voorud toimuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uues, EMTA 100. aastapäeva puhul avatavas kontserdisaalis.

Konkursi viieliikmelises žüriis on kolm välisliiget, nende seas ka žürii esimees professor Graham Scott (Royal Northern College of Music, Manchester). Kohustusliku Eesti helilooja palana esitavad osalejad II voorus Pärt Uusbergi uudisteose.

Konkursi orkestrivooru ehk finaali kontsertidel debüteerib ERSO ees noor andekas dirigent Jaan Ots, kes pärast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lõpetamist klaveri erialal ning magistrikraadi omandamist orkestridirigendina Sibeliuse Akadeemias on täiendanud end Jukka-Pekka Saraste, Neeme Järvi, Paavo Järvi, Thomas Sanderlingi ja David Zinmani meistrikursustel ning teinud juba koostööd mitmete nimekate orkestrite ja teatritega.

EMTA klaveriosakonna juhataja Mati Mikalai sõnul kujuneb IX Eesti pianistide konkursist “üks järgmise muusikahooaja tippsündmusi, mis pakub muusikahuvilistele nii kõrgetasemelist kunsti kui ka põnevat kaasaelamist”.

Pilet 10€/5€
Vaata ka: ERSO
image

Tagasi