Mikk Murdvee

20.03.1980 Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige

Viiuldaja ja dirigent Mikk Murdvee on Eesti noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid muusikuid, kes on pälvinud tunnustust nii kodu- kui ka välismaal.

1998. aastal lõpetas Mikk Murdvee viiuli eriala Tallinna Muusikakeskkoolis Niina Murdvee ja Harald Aasa juhendamisel. Ta jätkas õpinguid Eesti Muusikaakadeemias (1998-1999) ning Sibeliuse Akadeemias Mari Tampere viiuliklassis. Ajavahemikus 2002–2007 õppis Murdvee Sibeliuse Akadeemias dirigeerimist, kus tema õppejõududeks olid Leif Segerstam, Atso Almila, Jorma Panula jt.

Mikk Murdvee on end täiendanud Yair Klessi, Igor Bezrodnõi, Anatoli Reznikovski ja paljude teiste õppejõudude meistriklassides ning osalenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Eesti noorte viiuldajate konkursil pälvis Murdvee II koha (1997) ning III rahvusvahelisel Heino Elleri nimelisel viiuldajate konkursil diplomi (2001). Ta on osa võtnud ka erinevatest kammermuusika konkurssidest, pälvides trioga Fratres (Kristjan Saar – tšello, Sten Lassmann – klaver) II preemia Jurmala konkursil (2000), Eesti Televisiooni ning Vanemuise eripreemia noorte interpreetide konkurss-festivalil „Con Brio 2000“ ning diplomi Gdanskis toimunud Johannes Brahmsi nimelisel kammeransamblite konkursil (2003).

Mikk Murdvee on juhatanud Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit, Tallinna Kammerorkestrit, Vanemuise Sümfooniaorkestrit, Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkestrit, Soome Raadio Sümfooniaorkestrit, Oulu, Lappeenranta, Seinäjoki, Pärnu ja Haapsalu linnaorkestreid, Pori ja Heinola Sinfoniettasid, SouthBank Sinfoniat Londonis ning palju teisi orkestreid. Oma debüüdi Rahvusooper Estonias tegi Murdvee 2007. aasta jaanuaris, mille eest pälvis ta Eesti Rahvuskultuuri Fondi auhinna „Aasta debüüt“. Samuti on ta juhatanud etendusi Pori ning Kerava ooperites ning töötanud assistendina Tampere Ooperis.

Alates 2007. aasta sügisest on Mikk Murdvee Helsingi Ülikooli Sümfooniaorkestri Ylioppilaskunnan Soittajat peadirigent.

Dirigeerimise kõrvalt jätkab Mikk Murdvee rahvusvahelist karjääri viiuldajana – nii solisti, kammermuusiku kui ka kontsertmeistrina. Tema repertuaaris, mis hõlmab muusikat barokist tänapäevani, asub olulisel kohal eesti muusika. Mikk Murdvee on mitme uudisteose tellija ja esmaesitaja (Andrus Kallastu, Mihkel Kerem, Tuomas Turriago jt).

Koduleht

Mikk Murdvee esindajaks on AS Artists Management.

© EMIK 2009

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).