Mai Simson

16.01.1992

Koormeister ja dirigent Mai Simson on lõpetanud 2013. aastal Tartu Ülikooli matemaatika erialal ning paralleelselt Tartu Heino Elleri nimelise Muusikakooli kooridirigeerimise erialal õpetaja Karin Herne juhendamisel. 2017. aastal omandas ta magistrikraadi cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Tõnu Kaljuste dirigeerimisklassis. 2018. aasta sügisest jätkuvad õpingud samal erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktoriõppes. Mai Simson on pälvinud Gustav Ernesaksa nimelise õppestipendiumi (2017) ja Tõnu Kaljuste nimelise stipendiumi (2019). 2014. aastal jõudis ta XI üleriigilisel noorte koorijuhtide konkursil finaali.

Käesoleval ajal töötab Mai Simson Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, dirigendina Eesti Rahvusringhäälingu segakoori juures ning koormeistrina kammerkooris Voces Tallinn. Lisaks on ta juhatanud Inseneride Meeskoori, kammernaiskoori Miina, Eesti Noorte Segakoori, Jõgevamaa gümnaasiumi neidudekoori, Euroopa kultuuripealinna koori, EMTA segakoori jt ning olnud muusikaõpetaja. Koormeistri või dirigendina on ta olnud seotud ka mitmete erinevate projektidega Eesti Rahvusmeeskoori, Eesti Filharmoonia Kammerkoori, kammerkoor Voces Tallinna ja Tallinna Kammerorkestri juures.

2017. aastal tegi Mai Simson debüüdi laulupeodirigendina, juhatades XII noorte laulupeol „Mina jään” neidudekoore. 2019. aasta üldlaulupeol „Minu arm" seisis ta dirigendipuldis lastekooride ees ning ka tuleval 2022. aastal toimuval noorte laulupeol juhatab ta lastekoore.

Koormeistrina on ta ette valmistanud erinevaid suurvorme, sh Johann Sebastian Bachi Missa h-moll, „Lutheri missa G-duur“ ja „Magnificat“, Georg Friedrich Händeli „Jefta“ ja „Messias“, Sergei Rahmaninovi „Koguöine jumalateenistus“, Tigran Mansurjani Reekviem, Ludwig van Beethoveni Missa C-duur, Wolfgang Amadeus Mozarti „Vesperae solennes de confessore“, Arthur Honeggeri „Kuningas Taavet“, Giovanni Pierluigi da Palestrina „Missa papae Marcelli“, Giovanni Battista Pergolesi „Magnificat“, Camille Saint-Saënsi „Jõuluoratoorium“ ning Ottorino Respighi „Lauda per la nativita del Signore“, eesti heliloojatelt aga Rudolf Tobiase „Joonas“ ning Arvo Pärdi Pärdi „Te Deum“ ja „Aadama itk“. Lisaks oli Mai Simson Tobiase oratooriumi „Joonas“ originaalpartituuri ja klaviiri toimetaja.

Mai Simson kuulub Eesti Segakooride Liidu (alates 2015), Eesti Koorijuhtide Liidu (alates 2017) ning Eesti Kooriühingu (alates 2019) juhatusse.

© EMIK 2020

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).