Maria Valdmaa

8.12.1982, Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige

Sopran Maria Valdmaa on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Marika Eensalu lauluklassis. 2006. aastal jätkusid klassikalise laulu õpinguid Haagi Kuninglikus Konservatooriumis Rita Damsi ja Barbara Pearsoni käe all. Alates 2008. aastast pöördus Maria Valdmaa ajaloolise esituspraktika juurde ning omandas Haagi Kuninglikus Konservatooriumis nii bakalaureuse (2010) kui ka magistrikraadi (2012) barokklaulu erialal Jill Feldmani, Michael Chance’i ja Peter Kooij juhendamisel. Lisaks muusikale, on Maria Valdmaa õppinud ka eesti keelt ja kirjandust Tallinna Ülikoolis (BA 2005).

Maria Valdmaa on pälvinud auhinnalisi kohti mitmetel barokklaulukonkurssidel, sh II koht konkursil „Premio Fatima Terzo” Itaalias (2013) ning II koht ja publikupreemia Händeli laulukonkursil Londonis (2014).

Maria Valdmaa on laulnud sopranipartiisid paljudes suurvormides alates vanamuusikast kuni kaasaegsete teosteni, sh Claudio Monteverdi „Vesprid”, Johann Sebastian Bachi „Johannese passioon”, „Matteuse passioon“, „Jõuluoratoorium“ ning mitmed kantaadid, Georg Friedrich Händeli „Iisrael Egiptuses“, „Semele“, „Alexandri pidu“, „Jeptha“, „Ood püha Cecilia auks“ ja „Dixit Dominus“, Wolfgang Amadeus Mozarti Reekviem, Joseph Haydni kantaat „Scena di Berenice“ ja Felix Mendelssohni „Elias“. 2015. aastal soleeris ta Arvo Pärdi muusikale loodud muusikateatrilavastuses „Aadama passioon” (lavastaja: Robert Wildson) Tallinna Noblessneri Valukojas.

Solistina on ta teinud koostööd selliste mainekate dirigentidega nagu Andres Mustonen, Tõnu Kaljuste, Toomas Siitan, Risto Joost, Kaspars Putniņš, John Butt, Jos van Veldhoven, Lars Ulrik Mortensen, Laurence Cummings, Thomas Zehetmair, Marcus Creed jt ning tunnustatud tipp-kollektiivdega nagu Camerata Jerusalem, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Madalmaade Bachiühing, Concerto Copenhagen, Londoni Händeli festivali orkester, Sinfonietta Rīga, Hollandi Raadiokoor jt. Kontserdireisid on viinud teda Iisraeli, Hongkongi, USA-sse, Austriasse, Inglismaale, Hollandisse jm. Maria Valdmaa on sage külaline ka Haapsalu Vanamuusikafestivalil koos barokkmuusikaansambliga Floridante. Lisaks on ta vanamuusikaansamblite Vox Luminis, Il Gardellino, Dunedin Consort ja Collegium 1704, Huelgas Ensemble koosseisus esinenud paljudes Euroopa ja USA mainekates kontserdisaalides.

Alates 2020. aastast töötab Maria Valdmaa Eesti Filharmoonia Kammerkooris ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Samuti kuulub ta 2020. aastal intrumentaalansambli Floridante juurde loodud vokaalgruppi Floridante Consort.

2020. aastal ilmus Maria Valdmaal sooloplaat „Aberdene 1662“ (ERP, 2020) koos soome viola da gamba mängija Mikko Perkolaga. Plaadil kõlab 17. sajandi šoti ilmalik muusika. Lisaks soleerib ta ka barokkansambel Flordante albumil „Amarilli mia bella. Pop of early modern“ (ERP, 2019), millele on salvestatud Giovanni Girolamo Kapsbergeri, Jehan Chardavoine’i, Girolamo Frescobaldi, Jacopo Peri, Barbara Strozzi, Giulio Caccini, John Dowlandi ja Bellerofonte Castaldi looming.

Maria Valdmaa koduleht

© EMIK 2020

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).